19 січня о 02:10

19 січня святкуємо Водохреще

19 січня українці святкують Водохреще – на честь хрещення Ісуса Христа у водах ріки Йордан. За традицією, в цей день освячують воду в церквах, також освячують річки, стави й озера. Головним святковим обрядом є купання в ополонці. Християни вірять, що опівночі на Водохреще вода має цілющі властивості, і якщо її набрати – вона збереже свої якості впродовж усього року.

prm.ua

За традицією, напередодні свята і безпосередньо 19 січня люди святять воду. У водоймах роблять ополонку у вигляді хреста або кола, неподалік від якої встановлюють аналой і дерев’яний хрест з крижаним голубком, який символізує Святий Дух. Після літургії люди відправляються до ополонки, священик служить молебень, після чого починаються водохресні купання. За повір’ям, якщо викупатися в холодній воді, можна змити з себе гріхи. Набрану на Водохреще воду з освячених джерел зберігають до наступного свята Водохреща. При необхідності, її слід пити на голодний шлунок. Незважаючи на те, що у свято Водохреща немає посту, день напередодні – Свят-вечір, необхідно провести, дотримуючись суворого посту.

На Водохреще прийнято освячувати житло святою водою. Для цього необхідно взяти склянку зі святою хрещенською водою і пучкою правої руки зачерпувати воду. У вигляді хреста освячувати кожен кут кімнат, обходячи приміщення за годинниковою стрілкою. Даний обряд потрібно починати від вхідних дверей, рухаючись по квартирі за годинниковою стрілкою. Також важливо не забути відкрити кватирку або двері, через яку вийде вся нечиста сила. Для того, щоб дівчата і жінки були красиві і молоді, їм рекомендується вийти на вулицю, зачерпнути в долоні сніг і протерти ним обличчя. Весілля на Водохреще завжди укладаються на небесах, тому вважається, що шлюб буде тривати вічно. У цей день заборонено сваритися і лаятися, гніватися на рідних і близьких. Також забороняється будь-яка фізична праця, роботи по дому і ремесла (шиття, в’язання, вишивка). На свята нічого не можна виносити з дому, тому що можливі матеріальні втрати. Починаючи зі Свят-вечора, не радять давати гроші в позику, адже винуватець може відчувати нестачу в грошах протягом року. Після Водохреща заборонено гадати – вважається, цього дня можна перегадати свою долю в погану сторону. Також на Водохреща не можна брехати, злословити, робити іншим людям підлості, інакше все обернеться проти вас з подвійною силою. На Водохреще не рекомендується набирати зайву воду, незважаючи на те, що вона цілюща, а також розбавляти освячену воду. Насамперед воду потрібно сприймати як духовні ліки.

У Києві для святкування Водохреща облаштували 12 локацій. У кожній з них 19 січня з 07:00 до 21:00 чергуватимуть рятувальники та медики. У Дніпровському районі можна буде пірнути в ополонку на пляжах: «Дитячий» (біля каплички у Гідропарку); «Венеція» (острів Долобецький); «Передмістна Слобідка» (Гідропарк, навпроти Києво-Печерської лаври); «Тельбін» (проспект Павла Тичини); «Райдужний» (озеро Райдужне, вул. Марка Черемшини); «Центральний» (Труханів острів). В Оболонському районі обладнані: пляж «Вербний» (оз. Вербна, вул. Приозерна) місце масового відпочинку Наталка (затока Оболонь, вул. Прирічна); Парк Наталка (вул. Оболонська Набережна); пляж «Пуща-Водиця (ставок Горащиха, 7 лінія); озеро Йорданське (просп. Степана Бандери). У Деснянському районі киянам і гостям столиці можна буде пірнути в ополонку в зоні відпочинку «Троєщина» (вул. Оноре де Бальзака).

Джерело: УНІАН

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.