26 серпня о 14:13

28 серпня українці відзначають Успіння Пресвятої Богородиці

28 серпня православні відзначають одне з дванадцяти головних церковних свят – Успіння Пресвятої Богородиці або Перша Пречиста.

zazimye.info

Православна церква згадує смерть (Успіння) Божої Матері. Але це свято не лише сумне через закінчення життєвого шляху Богородиці, але й радісне – адже вона возз’єдналася зі своїм сином Ісусом Христом. За три дні до смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив її про близьку смерть. У цей день апостоли залишили місця своєї проповіді та зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатись із Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа. Апостол Фома не встиг на поховання Богородиці, тому йому після її успіння дозволили увійти в печеру-гробницю. Але там він не виявив тіла Богородиці. Це пояснили тим, що Господь забрав тіло Марії на небо.

Слово «успіння» означає сон. Багато вірян пояснюють сенс свята Успіння в тому, що немає кінцевої смерті й страху перед нею. Тобто існує життя на Землі у фізичному тілі, а також життя після цього.

Свято Успіння Богородиці збігається із закінченням суворого Успенського посту. У цей день можна починати харчуватися різноманітною їжею, але тільки якщо 28 серпня не припадає на середу або п’ятницю. Якщо це так, слід почекати ще один день. За традицією, в цей день віряни йдуть до церкви, щоб вшанувати пам’ять про Пресвяту Богородицю, і моляться біля ікони. З Успіння починається заготівля різних припасів на зиму. З цього дня в лісах починали збирати гриби й горіхи на зиму. Також доброю традицією у наших предків було на Успіння займатися засоленням на зиму капусти, огірків, помідорів та інших овочів.

Ікона «Успіння Пресвятої Богородиці» вважається дуже сильною – перед нею просять про захист дітей та дорослих від хвороб і пристріту, про допомогу в ухваленні правильного рішення у складних проблемних питаннях. Також саме цей образ допомагає гідно пройти свій земний шлях.

Джерело: УНІАН