06 квітня о 09:00

Будівництво Київської обхідної дороги загрожує десяткам гектарів лісу

 

Будівництво Київської обхідної дороги призведе до знищення десятків гектарів лісу, заявляє Українська природоохоронна група.

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Київську обхідну дорогу почнуть будувати вже цього літа. Йдеться про напівкільце завдовжки 150 кілометрів, загальний бюджет якого сягатиме 85 мільярдів гривень. За умов стабільного фінансування весь проєкт можна буде завершити за п’ять-шість років.

Починатимуть із другої ділянки – 35-кілометрового відтинку між селом Бузова і Глевахою, який з’єднує траси М-06 і М-05. Ця ділянка коштуватиме 12 мільярдів. Передбачається будівництво двох мостів через річки Ірпінь та Бобриця, а також п’ять транспортних розв’язок.

Далі за планом – будівництво першої ділянки завдовжки 18 кілометрів між селами Клавдієво-Тарасове і Бузова, що сполучатиме М-07 і М-06. Ці дві ділянки вже проєктуються.

Екологи заявляють, що на першій ділянці планується найменше автомобільне навантаження (25-30 тисяч автомобілів на добу) – зате потрібно знищити найбільшу площу лісів. Щонайменше 12 кілометрів дороги мають пройти лісовими масивами Київського та Клавдієвського лісгоспів: планується вирубати мінімум 42 тисячі дерев.

«З урахуванням планованої ширини полотна (чотири смуги по 3,75 метра кожна = 15 метрів) та вимог ДБН щодо відстані найближчих дерев до полотна (9 метрів), ширина просіки, яку необхідно прорубати, становить не менше 33 метрів. Отже, для прокладання 12 кілометрів дороги треба буде повністю знищити 40 гектар лісу та боліт», – порахували в UNCG.

Екологи вважають, що можна було б знайти альтернативи, які б розв’язали проблему транзитного потоку через Київ без знищення природи. Наприклад, між М-07 та М-06 вже є траса від Калинівки через Макарів до Бородянки, яку можна було би розширити, побудувавши обходи населених пунктів.

Проєкт буде реалізовуватися в рамках президентської програми «Велике будівництво».

Джерело: hmarochos.kiev.ua