12 вересня о 16:08

Індекс якості повітря в Києві сягає шкідливого для населення рівня

24tv.ua

Днями Київ знову затягнуло смогом. На лівому березі середній індекс якості повітря (Air Quality Index, AQI) сягнув позначки 174 (при нормі від нуля до 50). Така ситуація вважається шкідливою не тільки для чутливих груп, але й для населення загалом. Високий показник індексу (від 109 до 140) було зафіксовано також на Оболоні.

В околицях Оболоні наразі багато пожеж, що викликані підпалом трави на полях чи незаконних звалищ. Цей дим потрапляє в Київ. Також на якість повітря впливають вихлопні гази від автівок, викиди підприємств, спалювання сміття.

 

Середній індекс якості повітря  по Києву становить 99. В такому разі чутливим групам населення слід менше часу проводити на вулиці, також рекомендують закривати вікна.

Якщо показник перевищує позначку 300, то жителів міста слід евакуйовувати.

Найбільше повітря забруднюють мікроскопічні частинки РМ2.5 і РМ10. РМ 10 – тверді частки, дрібнодисперсний пил із аеродинамічним діаметром менше 10 мкм. Вони призводять до серцево-судинних та легеневих захворювань. РМ 2,5 – тверді частки, дрібнодисперсний пил із аеродинамічним діаметром менше 2,5 мкм. Джерелом їхньої появи є вихлопні гази, дим від спалювання деревини, нафти чи вугілля, пил. Частинки призводять до серцево-судинних та легеневих захворювань. Будь-який їхній вміст у повітрі є шкідливим для здоров’я.

Якість повітря в Україні можна моніторити в режимі реального часу.

Джерело: hmarochos.kiev.ua