15 жовтня о 12:20

“Кінопанораму” вимагають повернути єврейскій громаді

Головний рабин хасидів Моше-Реувен Асман виступив з заявою проти будівництва готелю на місці кінотеатру «Кінопанорама» і вимагає повернути приміщення юдеям.

фото з сторінки кінотеатра у ФБ

Про це повідомляє «Магдебурзьке право» з посиланням на відкритий лист рабина до президента Петра Порошенка.

Рабі Асман стверджує, що в будівлі нинішнього кінотеатру на вулиці Шота Руставелі, 19 раніше була Купецька синагога, побудована в 1898-1899 роках і закрита в 1933-му році. Її збудував меценат Лев Бродський для єврейської громади.

«Сподіваємось, що завдяки Вашому втручанню та підтримки буде відновлена історична справедливість і збережена від руйнування культова споруда “Купецької синагоги”, яка буде повернена Єврейській релігійній громаді міста Києва», – йдеться у зверненні.

Додамо, що «Кінопанораму» побудували в 1958 році як перший у Радянському Союзі експериментальний панорамний кінотеатр. На його місці була Купецька синагога, яку закрили ще в 1930-х, після чого використовували як спортзал.

Під час перетворення синагоги на кінотеатр будівлю було значно розширено прибудовами і повністю змінено фасад. Молитовну залу переобладнали у панорамну кінозалу.

Нагадаємо, кінотеатр «Кінопанорама» закрили першого жовтня 2018 року. Власник будівлі – засновник компанії ISTIL Group Мохаммад Захур – планує знести кінотеатр і побудувати на його місці готель з однойменною назвою.

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.