Warning: include_once(/home/mdporgua/domains/mdp.org.ua/public_html/wp-content/themes/mdp/inc/includes/post-meta.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/mdporgua/domains/mdp.org.ua/public_html/wp-content/themes/mdp/inc/more_fields.php on line 5

Warning: include_once(): Failed opening '/home/mdporgua/domains/mdp.org.ua/public_html/wp-content/themes/mdp/inc/includes/post-meta.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php71cgi/lib/php') in /home/mdporgua/domains/mdp.org.ua/public_html/wp-content/themes/mdp/inc/more_fields.php on line 5
КМДА вважає провокацією судові позови через збільшення комунальних тарифів / Магдебурзьке право
24 грудня о 13:18

КМДА вважає провокацією судові позови через збільшення комунальних тарифів

В КМДА незадоволені тим, що кияни протестують через тарифи на комуналку. За твердженням столичних чиновників, судові позови стосовно тарифів винятково муніципальних житлово-експлуатаційних організацій – намагання дестабілізувати ситуацію з обслуговуванням 8,5 тисячі житлових будинків та збільшити дефіцит працівників галузі.

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

Про це повідомляє «Магдебурзьке право» з посиланням на КМДА.

«Дуже прикро, що життєдіяльність Києва, питання стабільного надання послуг для майже двох мільйонів киян, робота кількох тисяч працівників – двірників, слюсарів, майстрів – стає розмінною монетою в політичних змаганнях. По-перше, зазначений тариф – це об’єктивна і реальна вартість послуг комунальних житлових організацій. Вона включає 16 видів робіт, у тому числі обслуговування будинкових мереж, протиаварійні роботи, освітлення, електрифікацію ліфтів тощо. По-друге, ціна є однією з найнижчих у Києві – 5-7 гривень за квадратний метр у середньому. Вона суттєво нижча, ніж ціна, наприклад, більшості приватних ЖЕКів. По-третє, відповідно до чинного законодавства, таке поняття як тариф припинило існувати з 10 червня цього року. Обслуговування здійснюється за договірними цінами підприємств, що повинна покривати фактичні затрати, аби не працювати у збиток. Тобто судове рішення стосується поняття тарифу, яке, по суті, перестало існувати», – повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

Він повідомив, що 20 грудня місто отримало повідомлення: адміністративний суд відхилив апеляційну заяву щодо оскарження рішення Окружного суду м. Києва про незаконність розпорядження КМДА від 6 червня 2017 року. Цим розпорядженням затверджені тарифи на прибирання будинків і прибудинкових територій, тобто ціни комунальних житлових організацій, за якими здійснюється обслуговування для 8,5 тисячі будинків Києва.

За його словами, ініціатори судового позову не намагалися розібратися в економіці, отримати детальну інформацію про те, куди йдуть кошти, як вони розподіляються, які реальні витрати підприємства.

«Існуюча ціна послуги в керуючих компаніях дозволила нам не втратити ту необхідну для обслуговування будинків кількість двірників і інший лінійний персонал, а навпаки – дала нам змогу підвищити їм зарплату. Адже сьогодні дефіцит кадрів у системі комунальних ЖЕДів становить 40%. Як і в будь-якій сфері, у системі комунального обслуговування є проблеми, зауваження. Є ЖЕДи, що працюють краще, є гірші. Але сьогодні ця система працює стабільно, надає послуги за помірну ціну і реагує за допомогою міста на скарги споживачів. І руйнувати цю систему, заводити підприємства в боргову яму заради ілюстрації ефектних передвиборних обіцянок, оперуючи популістськими лозунгами, як мінімум нечесно по відношенню до киян», – резюмував заступник голови КМДА.

Нагадаємо, столичні депутати продовжують роботу над формуванням бюджету 2019 року. І хоч проект рішення ухвалений у першому читанні, але у чиновників є ідеї дещо доповнити розподіл фінансів, зокрема, в питаннях житлово-комунальної галузі.

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.