05 лютого о 08:26

Київ підвищив туристичний збір для іноземців та українців

Київрада в ході засідання 31 січня затвердила нові ставки туристичного збору. Про це повідомили в прес-службі Київради. Дане рішення спирається на європейську практику і прив’язується до мінімальної зарплати, встановленої в країні.

kyiv-city.com

“Сьогодні ми безпосередньо прив’язали туристичний збір до мінімальної заробітної плати. Законодавством передбачено, що міська влада може встановити податок на рівні до 5% для іноземців та 0,5% – внутрішніх туристів. Однак, щоб не було великої диференціації, ми прийняли такі ставки: 1% – для іноземців та 0,4% – для українців”, – заявив депутат Андрій Странніков.

У 2018 році Київ відвідали 3 млн внутрішніх туристів і майже 2 млн іноземців. Якщо в 2019 році потік залишиться таким же, то місто може отримати до 150 млн гривень податків (майже в 5 разів більше, ніж у минулому році). У 2018 році туристичний збір склав 33 мільйони гривень. Всі кошти планується направити на розвиток туристичної галузі і просування міста. Оплачувати збір будуть власники хостелів, турбаз, пансіонатів, таборів і навіть квартир і дач, що здаються в оренду.

Джерело: УНІАН