16 січня о 16:00

Київ посів 100 місце в рейтингу найзеленіших міст світу

3m2.ua

HUGSI (Husqvarna Urban Green Space Index) опублікував рейтинг найзеленіших міст світу в 2020 році, де Київ посів 100 місце.

Згідно даних рейтингу в Києві частка міських зелених насаджень складає 44%, з яких частка дерев – 40%, трави – 4%.

Найвищий відсоток міських зелених насаджень – у місті Шарлотт (штат Північна Кароліна, США). На другому та третьому місцях – Дурбан (Південна Африка) та Вільнюс (Литва). Також у десятку рейтингу увійшли чотири німецькі міста – Дортмунд, Штутгарт, Вюрцбург та Гейдельберг.

HUGSI – індекс міських зелених насаджень. У рейтингу аналізуються 155 міст із 60 країн. HUGSI досліджує розміри, пропорції, розподіл та стан зелених насаджень у міських районах.

HUGSI збирає супутникові дані, отримані з проєкту Copernicus, який підтримує Європейська комісія та Європейське космічне агентство. Для уточнення і підтвердження результатів використовуються додаткові дані супутникових знімків, отримані за допомогою систем Airbus і Maxar.

HUGSI аналізує дані, застосовуючи комп’ютерний зір і машинне навчання. Завдяки цим методам обчислюються загальні бали екологічності, які використовуються для ранжування обраних міст.

Індекс заснований на ряді факторів, таких як відсоток міських територій, покритих зеленими насадженнями, стан рослинності й наскільки добре зелені зони розподілені по міській території.

Джерело: hmarochos.kiev.ua