31 грудня о 15:01

Київ відмовляється від хлорування води

Якість питної води в Києві залишається високою, на рівні стандартів і нормативів прийнятих в Україні. Як запевняють комунальники, КМДА прийняло рішення перейти на альтернативні способи знезараження води, тобто відмовитися від використання  хлору на Дніпровській водопровідній станції. Чиновники прийшли до висновку, що використання саме діоксиду хлору є найприйнятнішим з точки зору економіки та екології.

Про це повідомляє «Магдебурзьке право» з посиланням на прес-службу «Київводоканалу».

Сьогодні діоксидом хлору, наприклад, обробляють питну воду на станціях Західної Європи ( Відень, Нюрнберг, Палермо), в містах Північної Америки, Канади, Японії, Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів. Після успішних лабораторних і промислових досліджень ми зараз будуємо і облаштовуємо комплекс з виробництва і застосування діоксиду хлору. Планується, що Дніпровська станція, яка забезпечує питною водою третину Києва, перейде на нову технологію в травні 2019 року.

“І оскільки забезпечення безперебійного  водопостачання, як і раніше, залишається найважливішим нашим завданням, ми продовжуємо щодня виробляти понад 800 мільйонів літрів чистої питної води для майже 5 млн людей в Києві та прилеглих до столиці територій”, – запевнив гендиректор ПрАТ «Київводоканал» Дмитро Новицький.

Він також повідомив, що співробітники лабораторій Київводоканалу та Держпродспоживслужби вживають всіх необхідних заходів для того, щоб підтримувати й цілодобово контролювати чистоту води. Якість контролюється на всіх етапах її підготовки та транспортування: на очисних спорудах, перед подачею у розподільчу мережу, на насосних станціях і безпосередньо – в розподільчій мережі трубопроводів.

На виході з очисних споруд контроль здійснюється щоденно за 22-ма, щомісячно за 48-ми та щорічно за 76 показниками. На 19 артезіанських насосних станціях перевірка проводиться в свердловинах та на виході з насосних станцій. У розподільчих мережах якість перевіряється у 33 контрольних точках на різних вулицях по всіх районах Києва, 365 днів на рік.

Нагадаємо, з 1 січня набирає чинності Закон України «Про ринок електричної енергії». Країна працюватиме в нових умовах ринку електроенергії, що передбачає серйозні зміни в постачанні та закупівлі електричної енергії, які необхідно врахувати. Зокрема, зростає ціна на електроенергію, що безумовно відобразиться на господарських процесах житлових організацій, зокрема, вартості їхніх послуг.

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.