06 грудня о 15:33

Київрада розриває угоду з забудовником на Осокорках

Депутати у першому читанні проголосували за розірвання договору оренди з товариством з обмеженою відповідальністю «Контактбудсервіс», яке забудовує зелену зону на Осокорках.

Про це повідомляє «Магдебурзьке право» з посиланням на прес-службу Київради.

«Забудовник не почув ні міську адміністрацію, ні громадськість. Учора роботи на будівництві продовжилися. Тому сьогодні ми виносимо на розгляд проект рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки на Осокорках. Можливо, так забудовник зрозуміє, що не можна нехтувати інтересами громади, інтересами міста!» – підкреслив мер Києва Віталій Кличко.

Йдеться про ділянку площею понад 176 гектарів між Осокорками і Позняками, де планують побудувати сорок 25-поверхівок. Місцеві мешканці наголошують, що це знищить озера Небреж, Тягле та Мартишів, а також значну територію лісу. Громада вимагає на цьому місці створити ландшафтний екопарк «Осокорки».

Підставою для розірвання договору оренди, який було укладено 2005 року, є мільйонні борги перед містом та неосвоєння земельної ділянки у перші три роки. Окрім того, суцільна житлова забудова цієї території призведе до перенаселеності та спричинить транспортний колапс у Дарницькому районі.

«На даний момент ділянка, загальною площею більше 176 гектарів, вільна від капітальної забудови. Облаштований лише будівельний майданчик та розміщено тимчасові споруди. Місто має намір зобов’язати компанію «Контактбудсервіс» звільнити територію та сплатити заборгованість за користування земельними ділянками», – зазначив голова постійної комісії Київради з питань містобудування Олександр Міщенко.

Рішення про розірвання договору оренди в першому читанні підтримали 94 депутати Київради.

Нагадаємо, профільний департамент наполягає, що компанія – забудовник «Контактбудсервіс» винен міському бюджету 65 мільйонів гривень за оренду землі. А освоєння ділянки повинні були розпочати ще до 2008 року. КМДА звернулася до представників компанії-забудовника зробити детальний макет забудови цієї території з урахуванням інтересів громади навколишніх мікрорайонів.

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.