21 лютого о 09:30

Лауреати Шевченківської премії-2019: повний список

Комітет із Національної премії України імені Тараса Шевченка назвав цьогорічних лауреатів. Результати голосування комітету невдовзі передадуть на затвердження президентові Петрові Порошенку.

ukrinform.ua

У номінації «Література, публіцистика, журналістика» перемогу здобули письменники та громадські діячі Богдан Горинь й Оксана Забужко.

У номінації «Музичне мистецтво» відзначили Володимира Шейка – диригента, засновника симфонічного оркестру «Україна». У серпні 2005 року він очолив Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України.

У номінації «Візуальне мистецтво» відзначили Василя Чебаника – каліграфа, художника-графіка, який створив оригінальні композиції написів, у яких шрифт, окрім інформаційної функції, виконує й естетично-образну.

У номінації «Кіномистецтво» відзначили Романа Бондарчука – українського режисера, сценариста та монтажера фільмів. Серед його робіт – «Українські шерифи», «Кафе «Вояж», «Євромайдан. Чорновий монтаж» та «Вулкан».

У номінації «Театральне мистецтво» відзначили Ростислава Держипільського – театрального режисера й актора. Він також є директором та художнім керівником Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка.

Премію вручатимуть, за традицією, на початку березня.

Джерело: 24tv.ua