06 грудня о 16:31

Люксембург зробив громадський транспорт безкоштовним

Влада Люксембургу вирішила скасувати плату за проїзд в усіх видах громадського транспорту. Відповідні зміни настануть з літа 2019 року. І хоч повністю безкоштовний громадський транспорт є в багатьох країнах, але тільки на рівні міст, а не цілої держави.

Про це повідомляє «Магдебурзьке право» з посиланням на The Guardian.

На думку влади, це допоможе поліпшити екологічну ситуацію і вирішити проблему дорожніх заторів. У країні близько 600 тисяч жителів, майже 200 тисяч чоловік щодня приїжджають сюди із сусідніх Франції, Бельгії та Німеччини на роботу. Згідно з дослідженнями, в 2016 році водії, в середньому, провели в пробках в столиці Люксембургу 33 години.

Сьогодні проїзд в Люксембурзі коштує 2 євро за поїздку до двох годин. Цього літа в державі була скасована плата за проїзд в громадському транспорті для осіб у віці до 20 років. Поки влада не вирішила, чи робити безкоштовним проїзд в першому і другому класі поїздів.

При цьому відзначається, що прем’єр-міністр Люксембургу Ксав’є Бетель під час виборчої кампанії обіцяв приділити особливу увагу проблемам навколишнього середовища.

Ну а поки хтось скасовує плату, у Києві міжміська маршрутка підняла ціну за проїзд до 22 гривень. А водій маршрутного автобусу №420 вигнав з салону мати з немовлям, бо ті хотіли скористатися пільговим проїздом. Мати з дитиною їхала, щоб здати кров в лікарні.

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.