06 жовтня о 17:26

Михайло Поживанов презентує свою творчість одеситам

7 жовтня о 13.00 в Одеському літературному музеї відкривається персональна виставка живопису Михайла Поживанова «Життєві перехрестя», що вже була успішно презентована в Києві в серпні цього року. Вона знайомить одеситів із творчістю автора 2016-2022 рр., де виразно присутня, зокрема, тема міста й людської екзистенції.

Михайло Поживанов – відомий політик, громадський діяч, науковець, меценат і художник – зазначає: як би нам зараз не було складно в умовах війни, українці мусять думати про майбутнє й відбудовуватися, реанімувати нашу землю й наші душі, давати раду емоціям і почуттям. Для нього «розчинити» емоції й почуття можна у власній творчості, працюючи над живописним полотном. В мистецтві Михайла Поживанова трансформуються думки і спогади, твориться нове бачення світу, наповненого глибинними сенсами. Й руїнні перехрестя стають шляхами світла.

«Кольорописна мажоризна золота, чи краплакова знемога в натюрмортах, чи загадкова таїна жіночих постатей, чи розмай густих червоних із рожевим, світло-зелених з блідо-жовтим горизонталей і криком над ними синіх небес із білими хмарами… Яке то щастя відчувати себе художником! Це в десятках віртуозно намальованих полотен відчув Михайло Поживанов», – говорить професор, доктор мистецтвознавства Олександр Федорук.

На вернісажі презентуватиметься «Книжка про місто» Михайла Поживанова (Київ: Zалізний тато, 2022. – 160 с.), яка була написана ще до повномасштабного вторгнення РФ в Україну. В ній автор охоплює феномен міста й міської культури й оцінює проблематику урбаністичного простору крізь призму власних досвідних напрацювань. Текст вдало доповнено художніми роботами Михайла Поживанова, що надає цій книжці атмосферності й повноти висвітлення теми.

Виставка триває до 17 жовтня.