25 жовтня о 19:19

Михайло Поживанов про депутатів заборонених партій

elitexpert.ua

Не так давно в результаті обміну Україна повернула з полону Росії 215 наших воїнів, 108 із яких – бійці полку української Нацгвардії «Азов». Натомість РФ Україна видала очільника ОПЗЖ та кума Путіна Віктора Медведчука, на чому наполягала ФСБ Росії. Навіщо Росії Медведчук та яке майбутнє чекає його заборонену партію ОПЗЖ, аналізує громадський і політичний діяч, співзасновник БФ «Рідний Берег», доктор технічних наук, професор Михайло Поживанов, який очолює організацію партії ВО «Батьківщина» в місті Одеса.

Після важливого для нас обміну полоненими Росія отримала Медведчука, але в їхньому інформаційному полі про нього повна тиша. На мій погляд, це пов’язано з тим, що простим росіянам Медведчук не потрібен, але він дуже потрібен Путіну, Медведєву та тим, хто його фінансував. Вони багато років намагалися через свої громадські та політичні організації в Україні, через саму ОПЗЖ фінансувати сепаратистів та колаборантів, які повинні були з квітами зустрічати пана Путіна, тому я думаю, що Медведчук також дуже потрібен ФСБ Росії.

Тим паче наша Служба безпеки повідомила, що отримала від нього всю важливу інформацію, куди і в яких розмірах йшло фінансування з Росії та хто з ким співпрацював, – це все задокументовано нашими спецслужбами. Росіяни, напевно, теж хочуть дізнатися, що Медведчук розповів нашим і що з їх агентурою в Україні. Ми ж розуміємо, що в багатьох органах влади сьогодні, навіть у ЗСУ і правоохоронних органах, можуть бути їхні агенти та «кроти». Бо є питання щодо здачі Мелітополя, Бердянська, Нової Каховки та Херсона, які росіяни захопили дуже швидко. Ми ж усі розуміємо, що це – зрада та колаборанство. Навіть люди, котрі були народними депутатами України від правлячої партії та йшли на вибори із Зеленським під його іменем, стали на бік ворога й очолили окупаційні органи влади.

Я ніколи навіть не міг подумати, що, наприклад, нардеп-мажоритарщик із Херсонської області від «Слуги народу» заради якогось майна чи ще чогось став колаборантом та пішов працювати на ворога проти України. Це неможливо прийняти. А ось коли я дивлюся на колишніх регіоналів, ОПЗЖ та «шаріївців» – мене ніщо не дивує, бо з ними все зрозуміло, як вони себе поводили й які меседжі проштовхували. Тому добре, що на сьогодні влада зробила абсолютно правильний крок, і ці партії та їх громадські організації повністю заборонені в Україні.

Але потрібно зробити ще одну річ, яку ми обговорювали і в нашій партії, – виносити законопроєкт про повну заборону людям від цих партій, що були депутатами чи працювали в органах влади, балотуватися будь-куди як мінімум на 5-10 років, починаючи з сільської, селищної, міської ради громад і закінчуючи Верховною Радою. Сьогодні, коли в країні війна й воєнний стан, мова про жодні вибори не йде. Я розумію, що для збереження легітимності влади на місцях поки не треба їх позбавляти мандатів, але наступні вибори повинні відбутися без людей від заборонених партій. За великим рахунком, вони мали б самі написати сьогодні заяви і вийти з усіх органів влади, з районних, обласних рад, із рад об’єднаних територіальних громад, де представляють партії колаборантів, що вже заборонені судом, а їх головного спонсора та ідеолога Медведчука затримано та обміняно й передано до Росії. Його депутати повинні як мінімум нести моральну відповідальність.

Тому сподіваюся, що такий законопроєкт з’явиться в парламенті від однієї з партій або його внесе на розгляд Президент України. Бо сьогодні ми бачимо, як більшість ОПЗЖ і у Верховній Раді, і в місцевих радах чудово «підголосовують» за все, що потрібно владі. Ці люди просто продажні, в них ніколи не було ідеології.

Якщо ми говоримо про «Батьківщину», то мені часто закидають – мовляв, ви були довгий час при владі. Але я запитую: при якій владі? Тільки два роки прем’єрства Юлії Володимирівни в боротьбі з Віктором Ющенком. Однак усі інші роки «Батьківщина» постійно знаходиться в опозиції. І весь цей час партія існує та працює і в парламенті, й на місцях, вносить свої законопроєкти та захищає інтереси людей.

Джерело: elitexpert.ua