10 листопада о 20:15

Михайло Поживанов про майбутню важку зиму та погрози росіян

elitexpert.ua

10 та 11 жовтня Україна пережила наймасовіший обстріл своєї території за 8 місяців війни – аналогічна ракетна атака була лише першого дня вторгнення, 24 лютого. Окупанти гатили по енергетичній інфраструктурі, суттєво пошкодивши низку важливих енергетичних об’єктів по всій країні. Майже одразу в суспільство з російського боку почали вкидати меседжі про те, що мешканцям великих міст потрібно залишати свої будинки, їхати в села і там пересидіти зиму, бо міста просто замерзнуть. Чи це правда, пояснив громадський і політичний діяч, професор, нардеп чотирьох скликань Михайло Поживанов, який нині обіймає посаду керівника міського осередку ВО «Батьківщина» в Одесі.

«І самі обстріли, й такі повідомлення направлені насамперед на те, щоб посіяти паніку та вплинути на розум українців, адже Росія розуміє, що для нас це життєво важливе питання. Таким чином вони намагаються впливати на громадську думку – мовляв, треба домовлятися, інакше буде ще гірше. Але робити цього абсолютно не можна. Історія вже показала: якщо ми заморозимо конфлікт, зупинимося на нинішніх рубежах, то вже через три-п’ять років війна почнеться з новою силою і буде ще важчою та гіршою. До того ж жодних домовленостей із ворогом просто не прийме українське суспільство. Наш менталітет, наші європейські устремління, наші цінності вже ніхто не забере – це запит українського народу, і з цього шляху не зійти. Хоч би як нам було боляче, українці зараз розуміють необхідність іти до кінця, до повного звільнення території. Тільки це дозволить нам зберегти країну, націю, культуру: той, хто любить Україну, боротиметься за неї до останнього», — наголосив Михайло Поживанов.

Проте, на думку експерта, російські війська робитимуть усе можливе, аби ускладнити Україні опалювальний сезон, через що навіть Президент попередив усіх громадян: необхідно приготуватися до найважчої зими за останні десятиліття.

«Я вважаю, що в населених пунктах, які далеко від лінії фронту, де збережена інфраструктура та йде підготовка до опалювального сезону, цієї зими все буде добре, – вважає Михайло Поживанов. – Є кадри, є фінансування, система налагоджена, і, за великим рахунком, тільки чиясь дурість може призвести до того, що опалення не буде. Крім того, сьогодні запасів закачаного до сховищ газу вистачить на весь опалювальний сезон. Хоча, звісно, все це буде можливо лише за умови, що на нас не чекають нові провокації та обстріли Росії в тих чи інших містах. З іншого боку, в тих регіонах, де через війну порушено газо- та електропостачання, зруйновано інфраструктуру, треба бити на сполох, дивитися, що можна зробити самотужки на рівні місцевої влади, а що ні, не соромитися звертатися до центральних органів. Усі ми пам’ятаємо замерзлий Алчевськ в абсолютно мирний довоєнний час – такого допускати ніяк не можна».

У свою чергу, впевнений політик, українцям теж необхідно з розумінням поставитися до ініціатив та прохань влади та йти їм назустріч: «Наприклад, коли через обстріл було порушено роботу електромереж, влада звернулася до людей максимально обмежити споживання електрики в години пік – із 17:00 до 20:00, щоб уникнути пікових навантажень і пройти цю ситуацію без збоїв та щоденних віялових відключень. І наші люди з розумінням сприйняли це, проблему вдалося вирішити».

Однак у будь-якому випадку цієї зими українцям необхідно замислитися про альтернативу опалення. «Звичайно, це в першу чергу стосується сіл та містечок, бо альтернативу газу та електриці у великих містах знайти практично неможливо. Але треба привчити себе до думки, що цієї зими у квартирах, можливо, знадобиться більше теплих речей. Потрібно поставитися з розумінням і до того, що через війну в квартирах буде не +22, як раніше, а наприклад +16-18 градусів тепла. І все ж таки найбільше хочеться, щоб закордонні країни дали потрібні нам системи протиповітряної оборони, як обіцяли, і ми цієї зими отримали певний протиракетний щит. Тоді він убереже нас від серйозних аварій у тепловій інфраструктурі», – підсумував Михайло Поживанов.

Джерело: elitexpert.ua