17 листопада о 15:01

Михайло Поживанов про перегляд податку на землю та нерухомість

elitexpert.ua

Після серії ракетних ударів по енергосистемі України з боку Росії уряд попросив українців у години пікових навантажень на електромережі знизити до мінімуму споживання електрики, що вплинуло на роботу підприємств і бізнесу, знизивши й без того невисокі доходи під час війни. Як можуть допомогти підприємцям не лише центральна, а й місцеві органи влади, – розповів громадський і політичний діяч, доктор технічних наук, професор Михайло Поживанов, який зараз є головою Одеської міської організації ВО «Батьківщина».

Ми всі з розумінням поставилися до прохання уряду в ранкові та вечірні години зменшити споживання електрики й не користуватися потужними електроприладами. І це стосується не лише квартир та будинків, а й бізнес-центрів та виробничих приміщень. Така ситуація порушує графік роботи всіх підприємств і виробництв, що призводить до падіння кількості виробленої продукції та кількості клієнтів у сфері обслуговування, а в результаті до зменшення прибутку. Планові та позапланові відключення електрики вже відбуваються цілими районами багатьох міст України.

У цій ситуації, коли йде війна, ми завжди намагаємося з розумінням ставитися до прохань уряду, але чомусь ні депутати місцевих рад, ні керівники міст та громад, у чиїй повній компетенції знаходяться податки на нерухомість та податки на землю, не думають про допомогу місцевому бізнесу та його виживання. Коли в умовах війни підприємець не отримує доходів від своєї діяльності, а приміщення чи земля в нього є, й за них треба платити оренду та податок, місцева влада навіть не думає піти назустріч. Люди будуть змушені просто закривати свій бізнес, звільняти співробітників, і, врешті-решт, втратять усі.

Сьогодні це питання стосується практично всіх регіонів країни, які в тій чи іншій мірі зазнають ракетних ударів або атак дронів. На мою думку, місцеві органи влади мають переглянути свої податки на нерухомість та землю, оскільки вони знаходяться повністю в межах повноважень місцевих рад. До прикладу, державний податок на прибуток не сплачується, коли підприємство не працює чи не має прибутку, що в нашій ситуації абсолютно нормально. Але щодо податку на нерухомість і землю вони не залежать від доходів бізнесу, й їх у будь-якому випадку потрібно платити як фізичним, так і юридичним особам. Тому це питання до всіх місцевих рад: громад, районів та міст. Потрібно уважно вивчити та переглянути місцеві податки, бо вони цими радами і встановлюються.

Місцевим депутатам не варто заплющувати очі й думати, що все вирішиться само собою, й держава їм усе компенсує. Сьогодні й так багато коштів із центрального бюджету йде на субсидування набагато більше, ніж збирається податків. Тому вбивати бізнес на своїй території абсолютно неправильно його потрібно підтримати, щоб місцеві підприємці могли в повному обсязі працювати, платити заробітну плату співробітникам і бачити перспективу на майбутнє. Якщо сьогодні депутати та голови громад і міст не переглянуть місцеве оподаткування, підприємці на їхній території закриються, й сплачувати податки до місцевого бюджету просто не буде кому. Співробітники цих підприємств залишаться без роботи та доходів, що збільшить навантаження на центри зайнятості. Зруйнувати завжди легше, ніж створити.

Джерело: elitexpert.ua