14 вересня о 08:42

Михайло Поживанов про те, як нам пережити майбутню зиму

elitexpert.ua

Війна з окупантом триває вже пів року, й є всі підстави вважати, що вона продовжиться і в осінньо-зимовий період. Тому зараз мільйони українців турбує головна проблема: як нам пережити майбутню зиму. Про проблеми, з якими можуть зіткнутися українці в опалювальний сезон і не тільки, розповів громадський і політичний діяч, доктор технічних наук, професор та голова Одеської міської організації ВО «Батьківщина» Михайло Поживанов.

«Я хочу звернутися до мешканців Одеси та інших населених пунктів країни. Дуже часто наші люди думають, що всі біди якось самі собою «устаканяться» – але не в нашій сьогоднішній ситуації. Тому якщо виникне небезпека для здоров’я і, тим більше, для життя – не рекомендую чекати. Якщо є можливість – їдьте. Налагодиться ситуація – повернетеся, бо життя найважливіше», — наголосив він.

Михайло Поживанов зазначив, що зараз у нашій країні є куди переїхати: облаштовується тимчасове житло для переселенців та надається соціальна допомога: «І місцеві органи влади, і уряд, і волонтери опікуються переселенцями, надають різну допомогу. Тому тимчасовий переїзд потрібно сприймати нормально, навіть якщо ваша квартира чи власний маленький бізнес – єдине, що у вас є. Головне — зберегти життя собі та своїм близьким».

Михайло Поживанов додав, що особисто знає безліч трагічних випадків, особливо в Маріуполі, коли люди чекали до останнього і не виїжджали, але потім їхні квартири чи будинки були зруйновані, а вони гинули під уламками та завалами. Таким чином, люди і житло не зберегли, і себе не врятували.

«Спілкуючись із багатьма очільниками міст та громад, де проходить обов’язкова евакуація через неможливість провести там опалювальний сезон, доводиться чути багато історій, коли сьогодні вивозять 50 людей, а завтра 100 самостійно повертаються… Але люди мають усвідомити власну відповідальність не лише за своє житло, а, насамперед, за своє життя та життя близьких. Окупанти, на жаль, на прикладах Маріуполя, Гостомеля, Бучі, Ірпеня, Сум, Чернігова, Харкова, Миколаєва вже показали, що для них людське життя нічого не варте. Жодних норм і правил ведення війни, жодних конвенцій для них не існує. Це варвари, котрі знищують усе на своєму шляху. Тому від самої людини та її виваженого рішення дуже багато залежить. Крім того, сьогодні й для влади, і для людей важливим є питання контрнаступу, якого ми всі чекаємо. Питання складне і важке. І, бачачи ситуацію на фронті, треба розуміти, що ми можемо увійти з активною фазою воєнних дій і в опалювальний сезон. А це ще одне тяжке випробування і для людей, і для влади. І як нам за можливості безболісно пройти цей період, має думати і влада, й самі люди. Що ж до Одеси, то на сьогодні у місті, на щастя, все спокійно, і за весь період війни місто та його мешканці постраждали мінімально. Дуже хочеться сподіватися, що так і буде надалі», — наголосив голова одеської міської організації ВО «Батьківщина».

Джерело: elitexpert.ua