24 вересня о 15:39

Михайло Поживанов про відповідальність влади в умовах війни

elitexpert.ua

Війна розкрила безвідповідальність і боягузство багатьох керівників населених пунктів, через що не змогли врятуватися десятки тисяч мирних жителів України. Про це розповів громадський і політичний діяч, народний депутат чотирьох скликань Михайло Поживанов, який свого часу обіймав посади керівника Маріуполя та заступника голови Київської МДА. Нині він очолює Одеську міську організацію ВО «Батьківщина».

«Коли розпочалася війна, керівники деяких великих громад, міст та районів або самоусунулися, або взагалі залишили країну. І це призвело до того, що велика кількість населених пунктів різного рівня залишилася, наприклад, без електрики на довгий період, хоча ці проблеми можна було легко та швидко вирішити», – зазначив Михайло Поживанов.

Водночас за відсутності керівництва місцевої влади та людей, які відповідають за конкретні сфери, жителі залишилися наодинці з цими проблемами, до того ж – у надважких умовах кровопролитної війни. «Це стосується і теплопостачання, й загалом роботи системи життєзабезпечення будь-якого населеного пункту. Були ситуації, коли люди навіть не знали, як і коли відбувається евакуація, – наголосив Михайло Поживанов. – У деяких містах десятки тисяч людей могли би врятуватися, якби міська влада була на місці, працювала й допомагала людям у цей тяжкий час, а не вигадували собі виправдання: чому вони свій корабель покинули першими, а не останніми».

«Влада повинна мати характер – якщо тебе обрали, то повинен нести відповідальність як за місто чи громаду, так і передусім за людей, котрі там живуть», – підкреслив політик.

Джерело: elitexpert.ua