25 вересня о 14:20

Михайло Поживанов про війну, корупцію й майбутні вибори

В ефірі ТРК «Балінформкомпанія» був громадський і політичний діяч Михайло Поживанов. У студії говорили про ініціативу Президента Зеленського щодо закону, який виносить корупцію на рівень державної зради під час воєнного стану. Це рішення наразі викликає багато суперечок та питань щодо розслідування таких злочинів, але, видається, суспільство в цілому підтримує цю ініціативу. Інша проблема, що потребує конкретного рішення, – які державні структури мають контролювати виконання закону.
Останнім часом українські політики та експерти активно обговорюють перспективи проведення виборів у 2024 році. З урахуванням діючого воєнного стану це складне завдання. Застереження лунають звідусіль, проте, вважає Михайло Поживанов, це можливо. Необхідно встановити/розробити дієвий прозорий механізм проведення виборів у дійсних умовах.
Також обговорювали місцеві бюджети, зокрема скандальні тендери та витрачання бюджетних коштів не на воєнні цілі, а на благоустрій населених пунктів. Чи є це обґрунтованим рішенням в умовах воєнного стану, коли Збройні Сили України так потребують підтримки?
Торкнулися й заборони імпорту української аграрної продукції деякими країнами Європи. Зважаючи на сучасні реалії, коли Росія здійснює агресію та грабіжництво, ситуація має важливий відтінок. Яким чином це може вплинути на нашу економіку та зовнішні відносини?