08 травня о 13:50

Михайло Поживанов у студії Politeka Online

У студії Politeka Online громадський та політичний діяч Михайло Поживанов обговорював ряд актуальних подій та питань, зокрема діяльність мера Черкас Бондаренка, партійне будівництво в Україні, призначення Саакашвілі й рік президентства Зеленського.

Мер Черкас Бондаренко та карантин в Україні. На переконання Михайла Поживанова, він перевищив свої повноваження. Необхідно працювати відповідно до компетенції органів місцевого самоврядування, які дають багато важелів впливу. Натомість ми фактично бачимо передвиборче загравання мера Бондаренка, який уже готується до місцевих виборів 25 жовтня.
Президент Зеленський про місцеві вибори та партії в Україні. Чи розуміє Президент партійну розбудову в Україні? У цьому ми не маємо впевненості. Партії в країні повинні бути перш за все ідеологічними, загальнодержавними, а не лише механізмом для потрапляння у владу чи власністю місцевого олігарха задля здійснення своїх одноосібних цілей.
Щодо соціальної справедливості, яку, за словами мера Черкас, він відновив у місті в умовах карантину. Михайло Поживанов зазначив, що він частково погоджується, адже люди роздратовані вибірковістю влади щодо дозволів на роботу. Обурює все та ж корумпованість та вибірковість у країні.
Більшість українців очікували від Зеленського передусім справедливості та однакових умов для всіх. На жаль, поки цього не сталося.
Щодо призначення Саакашвілі: він потрібен Президентові й країні лише тоді, якщо йому особисто довіриться Зеленський та, використовуючи реформаторські вміння Міхеїла, дозволить впровадити їх у реальне життя. В іншому випадку це призначення буде безцільним та недоречним.
Михайло Поживанов зазначив, що, попри все, позитивно ставиться до року президентства Зеленського. Ми залишилися вільними, ми продовжуємо вільно говорити та жити в Україні. Можливо, Зеленському треба передивитися серіал «Слуга народу», де висміювалося кумівство у владі та неспроможність такого керування. А зараз кумівство він, на жаль, переніс у свій офіс та керує країною всупереч своїм колишнім тезам! Друзі
– найбільше «ярмо», як вважав Мак’явеллі. Тільки професійна кадрова політика врятує країну.