06 грудня о 14:52

Микола Поворозник відповідатиме за створення Київської агломерації

Віталій Кличко все не полишає мрій про створення “Великого Києва”. Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник нині очолив робочу групу з координації зусиль та розробки єдиної стратегії розвитку Київської агломерації.

Про це повідомляє «Магдебурзьке право» з посиланням на КМДА.

«Робоча група є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, який утворюється із метою напрацювання механізмів створення місцевої асоціації «Київська агломерація». Наразі доволі серйозною проблемою є неузгодженість стратегічного розвитку столиці та сусідніх населених пунктів. Адже щодня до нас із області приїжджають на роботу близько 560 тис. осіб, тобто 32% мешканців усієї Київської області. При цьому, наші сусіди активно користуються соціальною інфраструктурою столиці, її транспортом, адміністративними можливостями. Разом із тим, на прилеглих територіях активно триває житлове будівництво при майже повній відсутності дитсадків, шкіл, лікарень, інших закладів побутового обслуговування», – прокоментував Микола Поворозник.

За його словами, київська агломерація фактично об’єднує 11 міст (Київ, Бориспіль, Боярка, Бровари, Буча, Васильків, Вишгород, Вишневе, Ірпінь, Обухів, Українка), 8 селищ (Ворзель, Глеваха, Гостомель, Калинівка у Броварському районі та Калинівка у Васильківському районі, Коцюбинське, Козин, Чабани) та понад 50 сіл.

Микола Поворозник розповів, що новостворена група забезпечуватиме комунікацію територіальної громади Києва із прилеглими суміжними територіальними громадами Київської області з питання створення місцевої асоціації «Київська агломерація», організовуватиме та проводитиме відповідні консультації з міськими, селищними та сільськими головами, депутатами місцевих рад Київської області.

«Оскільки створення агломерації вимагає чіткого, наукового розрахунку, ми замовимо належні дослідження і підготуємо аналітичні довідки щодо проблем та перспектив взаємодії столиці і прилеглих населених пунктів у кожній сфері з відповідними статистичними даними», – констатував Микола Поворозник.

Нагадаємо, у разі створення агломерації – вигоду отримають всі: і Київ, і околиця, адже об’єднання дає підстави для розвитку і залучення інвестицій. Для цього треба провести зустріч Київського міського голови Віталія Кличка з очільниками прилеглих міст та селищ для обговорення спільних проблем та шляхів їх вирішення.

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.