Warning: include_once(/home/mdporgua/domains/mdp.org.ua/public_html/wp-content/themes/mdp/inc/includes/post-meta.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/mdporgua/domains/mdp.org.ua/public_html/wp-content/themes/mdp/inc/more_fields.php on line 5

Warning: include_once(): Failed opening '/home/mdporgua/domains/mdp.org.ua/public_html/wp-content/themes/mdp/inc/includes/post-meta.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php71cgi/lib/php') in /home/mdporgua/domains/mdp.org.ua/public_html/wp-content/themes/mdp/inc/more_fields.php on line 5
На Новий рік кияни можуть залишитись без води / Магдебурзьке право
20 грудня о 09:49

На Новий рік кияни можуть залишитись без води

Через Закон «Про ринок електричної енергії», який має вступити у дію із 1 січня 2019 року, водоканали України можуть залишитись без електроенергії і, як наслідок, припинити постачання послуг із централізованого водопостачання та водовідведення.

Про це повідомляє «Магдебурзьке право» з посиланням на прес-службу КМДА.

Згідно із Законом, водоканали мають увійти у ринок електроенергії зі 100%-ю передоплатою, для цього до 1 січня потрібно укласти нові договори з енергопостачальними організаціями. Якщо договорів не буде, відповідні організації не зможуть постачати електроенергію водоканалам.

«Нериторичне питання до народних депутатів України та НКРЕКП: як водоканали можуть увійти в ринок електричної енергії зі 100%-ю передоплатою, якщо тариф не покриває всі витрати, процедура коригування тарифу затягнута у часі на декілька місяців, а наявні борги Держави з різниці тарифів за попередні періоди не дають шансів залучити до торгів продавців енергоносія?» – зазначив президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький.

Через наведені причини підприємства галузі станом на кінець 2018 року мають близько 5,8 млрд грн заборгованості за спожиту електроенергію.

«Ми наголошуємо на тому, що Закон «Про ринок електричної енергії» є хорошим, він, зокрема, покликаний забрати монополію в обленерго. Ми його підтримуємо. Але для того, щоб підготувати суб’єктів критичної інфраструктури до переходу на новий ринок, потрібно було підготувати відповідну нормативно-правову базу, прийняти низку технічних та організаційних рішень. Станом на сьогодні весь обсяг необхідної роботи не зроблений», – додала віце-президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій.

Спікери висловили думку, що НКРЕКП та органи місцевого самоврядування мають вирішити питання своєчасного коригування складових тарифів, що дасть можливість водоканалам оперативно реагувати на зміни на ринку електроенергії, не накопичувати боргів та уникати великих касових розривів. Держава повинна ліквідувати заборгованість за різницею у тарифах, яку має перед водоканалами.

Нагадаємо, починаючи з 10-ї ранку 22 грудня 2018 року почнеться безстрокова акція протесту жителів будинку по вулиці І. Турчина, 1/15. Люди обіцяють страйкувати лише законними методами, але дієвими. Повідомлення про проведення акції протесту направлено місцевим органам виконавчої влади, адже саме вони винні в тому, що у людей урвався терпець.

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.