30 травня о 16:36

У Києві планують перейменувати ще шість вулиць

Комісія Київради з питань культури погодила перейменування шести вулиць Києва, повідомляє прес-служба міської ради.

vkuluarah.com.ua

Вулицю Димитрова на Троєщині планують перейменувати на вулицю Никифора Дровняка. Георгій Димитров – болгарський комуністичний діяч, його називали «болгарським Леніним». Ники́фор Дровня́к – лемківський художник-примітивіст.

Вулицю Виборзьку в Солом’янському районі пропонують назвати на честь Олекси Тихого. Виборзьку вулицю було названо на честь російського міста Виборга, яке до XVIII століття належало Швеції. Олекса Тихий – український дисидент і правозахисник, був одним із засновників Української гельсінської групи.

Вулиця Панельна в Дніпровському районі отримає назву на честь Андрія Аболмасова, який воював у батальйоні «Айдар» і загинув у серпні 2014 року під Луганськом.

Вулицю Російську в Дарницькому районі перейменують на вулицю Юрія Литвинського, військового батальйону «Донбас», який загинув у серпні 2014 року під Іловайськом.

Вулицю Подвойського у Шевченківському районі пропонують назвати іменем Юрія Глушка. Микола Подвойський був радянським діячем, зокрема народним комісаром із військових справ України. Юрій Глушко – український діяч, який просував українську культуру на Далекому Сході Росії. Після приходу до влади більшовиків він вимагав приєднання до України самопроголошеної держави Зелений Клин – частини Приамур’я, де жило багато українців.

Також у Шевченківському районі перейменують вулицю Івана Шевцова – на вулицю Василя Макуха. Іван Шевцов очолював Київську міську раду в 1940-1941 роках і загинув під час оборони Києва у 1941 році. Василь Макух – член УПА, який здійснив акт самоспалення на Хрещатику в 1968 році.

Прес-служба міськради зазначає, що всі перейменування пройшли громадські онлайн-обговорення. Нові назви Київрада має затвердити на пленарному засіданні.

Нагадаємо, цього року міський голова розпорядився перейменувати вулиці лише після консультацій із мешканцями.

Протягом 2014-2018 років у столиці перейменовано 206 об’єктів, переважно на виконання «закону про декомунізацію».

Джерело: hmarochos.kiev.ua