06 листопада о 11:00

У Києві презентують книгу «Художник Ольга Петрова в текстах сучасників»

За підтримки голови громадської організації «Фонд муніципальних реформ «Магдебурзьке право» Михайла Поживанова 10 листопада в київській галереї «АВС-арт» відбудеться презентація книги «Художник Ольга Петрова в текстах сучасників».

 

Художник Ольга Петрова в текстах сучасників / упоряд. О. Петрова; Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України. – К.: Фенікс, 2020. – 312 с.: іл.

Це унікальне видання про унікальну особистість в українському культурному просторі. Воно представляє Ольгу Петрову – мистецтвознавицю, докторку філософських наук, заслужену діячку мистецтв України, кураторку виставок мистців України за кордоном, авторку монографій та кількохсот статей з історії й теорії образотворчого мистецтва – передусім як мисткиню.

У збірці оприлюднено культурологічні, мистецтвознавчі статті, окремі рецензії та відгуки на творчість Ольги Петрової як художника. Її мистецтвознавчий доробок авторка-упорядниця книги свідомо залишила поза увагою як окрему, дуалістичну рису творчої особистості. У пропонованих текстах із панорамною розлогістю простежено шлях мисткині з 1965 по 2020 рік. Збірка перетворилася на віртуальний «культурологічно-дискусійний клуб», до якого долучилися автори різних поколінь. Їхня спільність у тому, що всі вони – сучасники художниці, всі заінтриговані її творчістю, про яку говорять небайдужим словом – яскраво, аналітично. В сукупності думки інтелектуалів на тлі портрета одного художника пропонують читачеві ширшу картину розвитку вітчизняного мистецтва в час переходу до вільного творчого процесу в Україні наприкінці ХХ – на початку ХХІ століть.

«Своїм життям як грою, власним неабияк «закрученим» ставленням до світу вона декілька десятиліть творить міф про себе і своє мистецтво. І ось з’явилася книга під назвою «Художник Ольга Петрова в текстах сучасників». Що це – знову міф, який творять її сучасники? Форма сповіді вустами арткритиків, гра з життям? Здається, все разом.

Своєрідна колективна монографія «про Ольгу Петрову» з історичною переконливістю виринає перед очима майбутнього історика мистецтва і – ширше – історика культури, який, напевно ж, подивується не лише її жанровій оригінальності, а й синтезу мистецького світовідчуття, академічної вишуканості й артистичного пера авторів, презентованих на цих сторінках», – зазначає в передмові до видання докторка мистецтвознавства Леся Смирна.

Презентація книги відбудеться 10 листопада 2020 о 18 годині в галереї «АВС-арт» (м.Київ, вул. Глибочицька, 32-В).