04 березня о 15:34

У Києві відбулися перші аукціони з продажу об’єктів малої приватизації через систему ProZorro

У Києві відбулися перші аукціони з продажу трьох об’єктів малої приватизації в електронній системі публічних закупівель ProZorro. Торги пройшли надзвичайно успішно, оскільки на участь у них зареєструвалась рекордна кількість потенційних покупців.

korrespondent.net

Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Володимир Слончак. «Після підписання договорів купівлі-продажу бюджет Києва отримає майже 10 мільйонів гривень. Це не лише по-господарськи ефективне рішення, а й значний крок для демократизації процесу і повної відкритості для всіх киян», – повідомив Володимир Слончак.

За його словами, торги пройшли надзвичайно успішно, оскільки на участь у них зареєструвалась рекордна кількість потенційних покупців. Із чотирьох оголошених аукціонів один не відбувся у зв’язку з технічним збоєм у системі, проведення двох інших через велику кількість учасників тривало безперервно понад 14 годин. Зокрема, відбувся продаж нежитлових приміщень загальною площею 144,3 кв. м, розташованих на бульварі Верховної Ради, будинок 22. Ціна, запропонована переможцем, склала 3,56 мільйона гривень. Також система ProZorro здійснила продаж нежитлових приміщень загальною площею 137,4 кв. м, розташованих на вулиці Василя Тютюнника (колишня назва – Анрі Барбюса), будинок 58/1. Ціна, запропонована переможцем, склала 2,11 мільйона гривень. Відбувся продаж нежитлових приміщень загальною площею 322,3 кв. м, розташованих на вулиці Миколи Мурашка, будинок 4/2. Ціна, яку запропонував переможець, склала 4,3 мільйона гривень.

Нагадаємо, що система ProZorro – це база даних, що знаходиться на сервері і до якої не можна долучитися напряму. Приєднатися до системи ProZorro можливо лише через один з електронних майданчиків, які мають доступ до системи. Завдяки такій організації процесу закупівель, держава не зможе втручатися у хід торгів, відсіювати учасників або якось впливати на них.

Джерело: УНІАН