16 червня о 12:00

У Києві відкрилася виставка живопису Сергія Григор’єва з колекції Михайла Поживанова

До 110-річчя з дня народження відомого українського художника Сергія Григор’єва в київській галереї «АВС-арт» відкрилася виставка пейзажів і жанрового живопису автора 1960-1980-х рр. Експоновані роботи – з колекції голови ГО «Фонд муніципальних реформ «Магдебурзьке право» Михайла Поживанова.

avs-art.com.ua

Сергій Григор’єв – один із велетнів київської школи живопису. Про нього написано декілька монографій, видані каталоги, «похвилинно» досліджена творча біографія…

Сергій Григор’єв був талановитим майстром ліричного, камерного пейзажу. Він брав невибагливі мотиви й зображав їх такими, як вони є, без видимої інтерпретації, «об’єктивно». Завдяки тонкому відчуттю емоційності природних станів і вмінню «розіграти» це в кольорах і градаціях тону, в живій фактурі мазків він дуже легко транслював емоцію глядачеві. Таке диво мистецтва було б неможливе без відчуття міри та вміння сказати фарбами рівно стільки, скільки потребує мотив. Григор’єв – немов музикант – віртуозний виконавець теми, написаної до нього самою природою. В цій якості мистець постає не лише індивідуально, а уособлює одну з двох магістральних тенденцій київської школи – творчість як майстерне відображення очевидної дійсності.

avs-art.com.ua

Виставка живопису Сергія Григор’єва триватиме до 4 липня.