Warning: include_once(/home/mdporgua/domains/mdp.org.ua/public_html/wp-content/themes/mdp/inc/includes/post-meta.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/mdporgua/domains/mdp.org.ua/public_html/wp-content/themes/mdp/inc/more_fields.php on line 5

Warning: include_once(): Failed opening '/home/mdporgua/domains/mdp.org.ua/public_html/wp-content/themes/mdp/inc/includes/post-meta.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php71cgi/lib/php') in /home/mdporgua/domains/mdp.org.ua/public_html/wp-content/themes/mdp/inc/more_fields.php on line 5
У Києві з'являться два нових мурали / Магдебурзьке право
07 грудня о 13:05

У Києві з’являться два нових мурали

У Києві на вулиці Великій Васильківській, 111/113 розпочали роботу над створенням мурала, присвяченого бою на залізничній станції «Крути» взимку 1918 року. А на станції метро “Осокорки” завершують серію муралів, намалювавши бійця АТО.

Про це повідомляє «Магдебурзьке право» з посиланням на авторів фільму «Крути 1918» та авторів проекту More than Us.

Мурал про Крути малює український художник Андрій Пальваль, що також створив портрети Михайла Грушевського та Павла Скоропадського у Києві.

«Для мене особисто події Крут — це подвиг молодих та нескорених, “Огонь запеклих не пече”. Це свідома загибель за власну країну, це свідома самопожертва перед обличчам страшної червоної навали. І ще це сторічний урок нам сьогоднішнім, як треба боронити Вітчизну. Саме тому ми і прийняли рішення розпочати малювати у грудні, щоб хоча б на мить синхронізуватися з хлопцями», — розповів художник.

Мурал «Крути» на вулиці Великій Васильківській — це спільний проект творців фільму «Крути 1918», громадської організації «Ай лав Юкрейн» та проекту КиївськіМурали. Фільм «Крути 2018» вийде в широкий прокат 7 лютого 2019 року.

В той же час, на станції метро «Осокорки» у Києві почали малювати портрет українського добровольця, який вижив у боях під Іловайськом. На зображенні боєць Володимир Донос тримає в руках яблуко на тлі осіннього листя і книг.

«Володимир служив санітаром, коли його частину розбили під Іловайськом. Йому практично відірвало стопу, і він п’ять днів пролежав серед трупів товаришів, стікаючи кров’ю. Але він вижив, завдяки отриманим знанням з книг: робив перев’язки, їв мурах, дощових черв’яків, мух, збирав дощову воду. Володимир вже прощався з життям, потрапив у полон, був звільнений. Його історія – це приклад жаги до життя і вміння використовувати свої знання», – розповіли організатори проекту More than Us.

Нагадаємо, на один чудовий мурал в Києві стало більше. У Дніпровському районі з’явився пегас. За словами художника, яскравий пегас символізує добро, що завжди перемагає зло.

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.