06 грудня о 10:19

У Києві зафіксували 41 спалах кору

З початку 2018 року в Києві зареєстрували майже 2,5 тисячі випадків захворювання на кір. Майже половина хворих – діти віком до 9 років.

Про це повідомляє «Магдебурзьке право» з посиланням на 44.ua

“За 11 місяців 2018 у Києві зареєстровано 2494 випадки захворювання на кір. Захворюваність серед дітей становить 40,1% від загальної кількості хворих. Найбільш ураженими є вікові категорії дітей 1-4 (30,7%) і 5-9 років (35,6 %)”, – повідомив в.о. директора Київського лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я Сергій Чумак.

Відзначається, що середньоміський показник перевищує захворюваність в Шевченківському, Дарницькому і Подільському районах.

При цьому за поточний рік зареєстровано 41 спалах кору. Тільки за листопад випадки спалаху зафіксовані в двох школах Голосіївського та Дніпровського районах.

Міністерство охорони здоров’я закликає батьків обов’язково вакцинувати дітей, дотримуючись термінів Календаря щеплень, і якомога скоріше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику – військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики.

Кір — небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору —вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Нагадаємо, кияни стали частіше хворіти на на грип та ГРВІ. У столиці за 43-й тиждень епідсезону зареєстровано 11 390 хворих (за 42-й тиждень захворіло 9778) та спостерігається зростання у порівнянні з попереднім тижнем на 14,2%. Загалом інтенсивність епідемічного процесу перебуває на рівні, характерному для цього періоду року.

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.