05 квітня о 10:26

У Києві запустили єдиний реєстр домашніх тварин

У Києві відбулася презентація роботи єдиного електронного реєстру домашніх тварин, реалізованого в рамках ініціативи Kyiv Smart City.

unian.ua

Як повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації, презентація відбулася у міській лікарні ветеринарної медицини. Зокрема, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров на прикладі власних домашніх тварин показав, як діє сервіс.

Спочатку двох кішок зареєстрували на сайті https://pets.kyivcity.gov.ua, після цього відбулася обов’язкова верифікація тварин у муніципальній ветлікарні. “Таким чином тварина отримала жетон з QR-кодом. Тепер, якщо вона загубиться, то людина, яка її побачить, зможе зв’язатися з її власником. Для цього необхідно зчитати за допомогою смартфону код, який автоматично здійснює перехід на сайт, де показане ім’я, телефон та e-mail власника тварини”, – повідомили в КМДА. У разі, якщо знайдено тварину без жетону або із пошкодженим жетоном, можна скористатися функцією “Знайшов тварину” на сайті реєстру. “Треба лише натиснути кнопку “Знайшов тварину”, заповнити основну інформацію щодо самої тварини або жетону та відправити її реєстратору. Власник загубленого улюбленця у своєму особистому кабінеті має натиснути кнопку “Розшук”, – йдеться в повідомленні. У КМДА пояснюють, що таким чином інформація потрапить до реєстратора, який розпочне пошук через базу тварин та розмістить повідомлення на комунікаційних платформах.

“Реєстр допомагає тому, хто знайде кота чи собаку з жетоном, швидко ідентифікувати тварину та напряму зв’язатися з її власником. Витративши всього півгодини на просту реєстрацію, ми дбаємо про безпеку наших улюбленців”, – сказав Назаров. Також він розповів, що у майбутньому можливості реєстру розширяться – розробники працюють над функцією пошуку власників для безпритульних тварин. “Під опікою муніципальної ветклініки знаходиться чимало таких тварин, а реєстрація збільшить шанси на пошук власників для них. Закордонний досвід свідчить про значне зменшення тварин-безхатченків саме після запуску аналогічних сервісів”, – зазначають в міськадміністрації.

Як інформують у КМДА, наразі реєстр налічує понад 700 тварин, але база кожного дня поповнюється, в тому числі, за рахунок тварин, зареєстрованих у паперовій формі з 2017 року.

Джерело: УНІАН