06 грудня о 14:11

У Києві знайдено справжній скарб із монет

Близько 2 кг срібних монет номіналом 1 рубль, 50/20/10 копійок, було знайдено у підвалі знесеної у 70-ті роки ХХ ст. будівлі на території заповідника “Стародавній Київ”.

Про це повідомляє «Магдебурзьке право» з посиланням на Департамент культури КМДА.

“Знайшла скарб архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАНУ на чолі із Всеволодом Івакіном під час проведення охоронних археологічних досліджень. – повідомив начальник управління охорони культурної спадщини Департаменту культури КМДА Олександр Нікоряк. – Монети датуються часом від 1817 до 1912 рр. Археологи повідомили, що наразі важко сказати, чому саме він був закопаний. Проте, маємо міську легенду, адже у сусідній будівлі був розташований банк і можна припустити, що тут мешкав його працівник”.

Археологи припускають, що «У буремні роки Української революції, коли життя, на жаль, перестало бути чогось вартим, а до банківських працівників приділяли особливо прискіпливу увагу, господар сховав свій скарб у підвалі, для того, щоб вже ніколи до нього не повернутися».

Зараз монети потрапили до археологів та після реставрації будуть передані до експозиції музею археології Інституту археології НАНУ.

Ну і, звісно ж, абсолютно погоджуюсь з археологами щодо того, що ця знахідка вкорте демонструє важливість археологічних досліджень під час будівництва на території старого міста.

Нагадаємо, археологи почали дослідження підземелля Софійського собору у Києві. Його досліджували 1916-го та у 1977-1979 роках. Але згодом покинули напризволяще. Через це з’явилися проблеми. З 2015 року на місці цієї підземної споруди утворилися кілька провалів та з десяток просідань ґрунту.

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.