18 червня о 17:07

У студії авторської програми Івана Кокуци «Про…» на «Емігрантському радіо» – Михайло Поживанов

В ефірі авторської програми Івана Кокуци «Про…» на «Емігрантському радіо» від 15.06.2020 був громадський та політичний діяч Михайло Поживанов. У студії обговорювали останні події у країні.

Минулого тижня уряд затвердив постанову «Про утворення та ліквідацію районів», якою передбачено ліквідувати існуючі 490 районів та утворити нові 129. Обласні центри увійшли у відповідні райони, окрім Києва та Севастополя. Як це вплине на містян? Пропонується значне географічне укрупнення районів. Яким чином звичайні громадяни дістануться від периферії до центру для отримання послуг? До того ж обласні адміністрації, створені відповідно до Конституції, та новостворені об’єднані територіальні громади й райони мають приблизно однакові функції. Як у таких умовах будуть сформовані ресурси для виконання функцій району, а це й бюджет, і майно, і певні повноваження? Яким буде перехідний період і як це вплине на вибори?
Без розуміння зазначених проблем руйнується вертикаль влади від центру до села, селища і навпаки, а відповідно відсутнє розуміння функціонування країни з органами, що мають приблизно однакові повноваження.

Окрім цього, встигли обговорити роль Саакашвілі та запропоновані ним реформи.