29 травня о 15:11

Україна піднялася на п’ять пунктів у світовому рейтингу конкурентоспроможності

Україна за рік піднялася на 5 пунктів у рейтингу глобальної конкурентоспроможності країн світу за версією Міжнародного інституту управлінського розвитку в Швейцарії.

imd.org

Оновлені результати дослідження опубліковані на сайті IMD.

Україна посіла 54-те місце порівняно з 59 місцем у минулому році.

Всього в рейтингу представлено 63 країни світу. Сингапур займає перший рядок у рейтингу найбільш конкурентоспроможних економік світу, витіснивши з позиції лідера Сполучені Штати Америки. Цього року економіка США перестала бути найбільш конкурентоспроможною в світі й опустилася відразу на 3-тє місце. Друге місце посів Гонконг. Російська Федерація цього року зайняла 45-те місце, таке само, як і роком раніше. Польща – 34-те, опустившись на 4 пункти.

Автори рейтингу оцінюють конкурентоспроможність за чотирма категоріями: ефективність економіки, ефективність уряду, ефективність бізнесу та інфраструктури. У рейтингу враховується широкий набір статистичних даних, таких як безробіття, ВВП і державні витрати на охорону здоров’я і освіту, а також дані з опитування виконавців, охоплюються такі теми, як соціальна згуртованість, глобалізація і корупція.

Рейтинг конкурентоспроможності IMD публікується щорічно з 1989 року. Він охоплює 63 країни, аналізуючи їхню конкурентоспроможність за приблизно 260 критеріями. Дослідження оцінює спроможність держави до створення конкурентного середовища та сприятливих умов для ведення бізнесу.

Джерело: УНІАН