05 липня о 17:17

В аеропорту «Київ» виявили збитків на 120 мільйонів

Національне антикорупційне бюро розслідує кримінальне провадження щодо можливих зловживань і розтрати коштів в діях службових осіб Київської міськради, Головного управління комунальної власності Києва, КП Міжнародний аеропорт “Київ” (Жуляни) і ТОВ “Мастер-авіа”.

Про це стало відомо з ухвали Солом’янського райсуду Києва від 21 червня, яку було оприлюднено у Єдиному державному реєстрі днями.

Провадження зареєстрували в березні 2018 року на основі звіту Державної аудиторської служби від 22.12.2017 за результатами ревізії КП “Міжнародний аеропорт “Київ” (Жуляни)” у період з 1 січня 2014 року по 30 вересня 2017 року.

У 2010 році майно аеропорту передано в оренду на 49 років ТОВ “Мастер-Авіа”. Компанія була створена за два дні до оголошення конкурсу на право оренди.

У висновку аудиторів йдеться, що посадовці Київради і аеропорту безпідставно визначили орендну плату за користування майном в розмірі 6% як для цілісного майнового комплексу. Але, як зазначають аудитори, майно не відповідає ознакам цілісного майнового комплексу і до нього мали застосовуватися вищі орендні ставки.

Іншими учасниками конкурсу пропонувалася орендна ставка у розмірі 15% від вартості майна, визначеної звітом про незалежну експертну оцінку, але з формальних причин їх пропозиції були відхилені.

Сума недоотриманих прибутків від оренди оцінюється у 22,5 млн грн.

Крім того, у 2011-2017 роках комунальне підприємство виплатило 41,3 млн грн зарплати працівникам, які фактично виконували роботу для компанії “Мастер-авіа”.

Також КП “МА” Київ” уклали з “Мастер-Авіа” договір про реструктуризацію боргу, в результаті якого втрачено активи комунального підприємства на 13,5 млн грн.

За оцінками аудиторів, комунальне підприємство недоотримало 41,6 млн грн від договору з “Мастер-Авіа” щодо заправки літаків. Так, КП дістається тільки 0,5 % суми доходу від надання послуг заправки за кожний календарний місяць.

Ще “Мастер-авіа”, ймовірно, отримує всі надходження від послуг зі зберігання пального на складі аеропорту.

Встановлено, що одні й ті ж особи у деякі проміжки часу перебували на керівних посадах як у ТОВ “Мастер-авіа”, так і в КП.

Зокрема, голова ради директорів ТОВ “Мастер-авіа” з 2009 по 2011 рік був гендиректором КП, гендиректор “Мастер-авіа” у 2009 році тимчасово виконував обов’язки керівника КП.

У червні 2018 року на підставі ухвали суду проведено обшуки в офісах  КП МА “Київ” (Жуляни) і компанії “Мастер-авіа”.

За клопотанням детектива суд арештував речі, вилучені в кабінеті гендиректора “Мастер-авіа”, з метою збереження речових доказів. У списку є три ноутбуки, мобільний телефон, планшет, флеш-накопичувач і договір з додатками.

Бенефіціарами “Мастер-Авіа” є Василь Хмельницький і Денис Костржевський. За інформацією ЗМІ, раніше разом із Хмельницьким компанією деякий час володів екс-нардеп Юрій Іванющенко.

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.