10 березня о 14:27

Вперше за 120 років в Україні спостерігається маловоддя

За інформацією Держводагентства водних ресурсів України нині на більшості річок України спостерігається низька водність. Укргідрометцентр зазначає, що в басейнах річок України склалася вкрай несприятлива гідрометеорологічна ситуація для формування весняного водопілля.

procherk.info

Адже середня температура повітря за зиму була вищою за кліматичну норму на 3,5-4,9 ºС. Особливо теплим був січень 2020 року, коли середня температура повітря перевищувала місячну норму на 5-7ºС. Опадів випадало загалом на 60-100% менше норми. Аномально тепла погода призвела і до відсутності снігових запасів, що також є чинником весняного стоку. Все це стало причиною маловоддя, що може призвести до пересихання малих водотоків.

Відтак у міжвідомчій комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ домовилися, що до 2-го числа кожного місяця Укргідрометцентр надаватиме інформацію про маловоддя в основних річкових басейнах України.

У разі зміни обсягів стоку Дніпра або погіршення якості води в каскаді водосховищ оперативна робоча група розглядатиме необхідність коригування режимів роботи каскаду. «Вперше за 120 років Україна опинилася в ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження прав водокористувачів у використанні води. Для цього у Держводагентства є всі законодавчі підстави. Так, стаття 45 Водного кодексу України каже, що в разі настання маловоддя права водокористувачів можуть бути обмежені або змінені умови водокористування, в тому числі скиди води через греблі ГЕС», – йдеться у повідомленні.

Зазначають, що у випадку, якщо ці заходи будуть вжиті, в пріоритеті буде забезпечення українців водою для питних і побутових потреб.

Джерело: hmarochos.kiev.ua