11 вересня о 15:42

Вийшла книга Василя Куйбіди з ілюстраціями Михайла Поживанова

У видавництві «Київ – Париж – Дакар»  вийшла друком нова книга віршів Василя Куйбіди «Топологія уяви» – українсько-польська білінгва. Ілюстрації в книзі – з живопису Михайла Поживанова. Переклад польською – Тадея Карабовича і Оксани Бєлякової, дизайн і макет – Костянтина Петренка.

kpd.co.ua

Для поета вихід кожної його нової книжки, навіть якщо їх уже є із десяток, – дебютний: підтвердити свій статус перед старими прихильниками, завоювати серця нових. А вже коли поет наважився на те, щоб вийти на ще не освоєну ним іншомовну територію (його твори перекладено на болгарську, англійську, французьку, японську і російську мови), то це ще один дебют міжнародного рівня.

Василь Куйбіда – відомий український поет. Його поезія потребує вдумливого прочитання: бо філософського рівня тексти вимагають відповідної підготовки читача і його готовності сприйняти від поета неочікуваний поворот думки чи розгортання образу.

Відомо, що польсько-українські стосунки чекають на взаємний рух назустріч: до науково-історичних, політологічних і прозових творів, виданих обома мовами, мають додатися двомовні поетичні видання. Тому цей крок Василя Куйбіди буде своєрідним сигналом видавцям і перекладачам по обидва боки кордону, що українсько-польські, як і польско-українські, білінгви мають бути не спорадичними спалахами на небосхилі Поезії, а свідомою культурною політикою, спрямованою на духовне збагачення сусідніх народів.

Василь Куйбіда завершує «Топологію уяви» віршем:

 

Що Бог пошле – не знаєм нині:

Вернемо славою укриті,

А чи залишим Україні

Серця, що кулями пробиті.

 

Для українських читачів цей вірш стане своєрідним камертоном – луною триваючої війни Росії проти України.

Автор і видавництво висловлюють щиру подяку за сприяння у виданні книги: Михайлові Поживанову – голові громадської організації «Фонд муніципальних реформ «Магдебурзьке право»; Олександрові Шлапаку – президентові Польсько-української господарчої палати.

Видавництво «Київ – Париж – Дакар» планує разом із ГО «Фонд муніципальних реформ «Магдебурзьке право» найближчим часом організувати презентацію книги.

Джерело: kpd.co.ua