27 лютого о 15:18

Визначено лауреатів Шевченківської премії 2020 року

Комітет із Національної премії України імені Тараса Шевченка визначив лауреатів 2020 року.

day.kyiv.ua

У номінації «Література» два переможці: Маріанна Кіяновська з книгою поезій «Бабин Яр. Голосами» і Тарас Прохасько зі збіркою есеїв «Так, але…»

У номінації «Публіцистика, журналістика» лауреаткою стала воєнна кореспондентка Євгенія Подобна з книгою «Дівчата зрізають коси» це спогади 25 жінок, які брали участь у російсько-українській війні у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 роках.

У номінації «Візуальні мистецтва» переміг мистецький проєкт «Карусель» Олександра Глядєлова. Опера-реквієм «Йов» («Iyov», створена 2015 року) Влада Троїцького, Романа Григоріва та Іллі Разумейка лауреатка в номінації «Театральне мистецтво».

Голова комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Юрій Макаров пояснив, що цього року не вручатимуть премію в номінації «Кіномистецтво», оскільки, на думку членів комітету, представлені номінанти фільм «Какофонія Донбасу» Ігоря Мінаєва та документальний фільм «Будинок «Слово» Тараса Томенка  не відповідають за масштабом суті премії.

Джерело: day.kyiv.ua