24 січня о 09:40

За сприяння Михайла Поживанова в Києві відкрилася виставка легендарного Олександра Павлова

За сприяння голови ГО «Фонд муніципальних реформ «Магдебурзьке право» Михайла Поживанова 18 січня в галереї «АВС-арт» відкрилася виставка «живої легенди» київського культурного простору Олександра Павлова «Такий шалений світ».

avs-art.com.ua

Олександр Павлов – український художник (архаїст-новатор), письменник, архітектор. Він належить до мистців універсального складу, котрий переконливим чином втілює будь-які свої ідеї та задуми. Відомий в Україні й далеко за її межами – десятки виставок, персональних і групових, вітчизняних і міжнародних, зібрали відгуки знаних мистецтвознавців та критиків.

avs-art.com.ua

Доктор філології Юрій Івакін, відомий український колекціонер, визначив стиль художника як шалений «романтичний експресіонізм». Непересічним було ставлення до творчості Павлова Сергія Параджанова, який організував його тріумфальну виставку в Тбілісі. Доктор мистецтвознавства Ніна Дмитрієва завважувала, що Олександр Павлов у своїх бурхливо-колористичних полотнах віддає перевагу власне живописним методам та засобам вираження – експресії кольору, романтиці колориту. За освітою він архітектор, але його живопис не раціоналістичний, скоріше це – протестна реакція на позаемоційність і стандартність нашого архітектурного середовища. Особливо вирізняються його портрети, де відчувається увага до особистості й здатність дати лаконічну експресивну характеристику.

Свого часу мистецтвознавець Ігор Диченко наголошував: «Олександр Павлов привносить риси київського бароко та футуризму, ясність прочитання «ландшафтної ситуації», що йде, можливо, від нашої давньої гравюри, й буйне тріумфування кольору, таке характерне для філософії живописного діапазону народної творчості. Він любить божевілля хмар, міць морської хвилі, крикливу ошатність літнього курортного містечка. У «кольорописанні» Олександра Павлова панує якась танцювальна містеріальна стихія. У його живописі чіпко спаяний клаптиковий світ».

avs-art.com.ua

Виставка відкрита до 4 лютого.