20 вересня о 12:43

За сприяння Михайла Поживанова в Києві відкрилася виставка маріупольських художників

За сприяння голови ГО «Фонд муніципальних реформ «Магдебурзьке право» Михайла Поживанова 13 вересня в галереї «АВС-арт» відкрилася виставка маріупольського об’єднання художників «ХарБарБонд» (Володимир Харакоз, Сергій Бараннік та Олександр Бондаренко) під назвою «Знак Маріуполя».

avs-art.com.ua

Володимир Харакоз, Сергій Бараннік та Олександр Бондаренко ще кілька років тому, до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, започаткували проєкт «Культура та мистецтво єднають країну», до якого їх спонукали події в Маріуполі 2014-2015 рр. Проводячи мистецькі акції в Одесі, Луцьку, Миколаєві, Полтаві, Ізмаїлі й Маріуполі, художники зазначали: «Загальний брак культури, людяності в місцевого населення утворив діру, хаос у їхній свідомості, що призвело до вторгнення російських диверсійних угруповань на нашу територію. Наш проєкт «Культура та мистецтво єднають країну» – це протидія «руському миру» ,це реакція на безглузду антилюдську агресію з боку Росії, це жест зневаги до російської свідомості». Можна лише уявити, наскільки мистцям уже тоді боліло за своє місто, культуру, країну… Нині ж війна розкидала їх по всій Україні: Володимир Харакоз – на Сумщині, Сергій Бараннік – на Закарпатті, Олександр Бондаренко – у Дніпрі.

avs-art.com.ua

Галерея «АВС-арт» прагне знову зібрати «ХарБарБонд» – у серці України, Києві. Щоб їхнє мистецтво прозвучало якомога потужніше й яскравіше. Щоб їхня виставка єднала всю країну, авторськими символами й знаками утверджуючи невидимі, але відчутні на рівні серця живі комунікативні зв’язки на наших теренах від півночі до півдня, від заходу до сходу.

avs-art.com.ua

Виставка відкрита до 7 жовтня.