16 вересня о 10:00

За сприяння Михайла Поживанова в Києві відкривається виставка Віталія Правдицького з Житомирщини

avs-art.com.ua

За сприяння голови ГО «Фонд муніципальних реформ «Магдебурзьке право» Михайла Поживанова 21 вересня в київській галереї «АВС-арт» відкривається виставка Віталія Правдицького «Від всепоглинаючого чорного до відкритого білого».

Персональна виставка мистця з Житомирщини представляє графічний доробок автора, для якого назва проєкту «Від всепоглинаючого чорного до відкритого білого» є водночас визначальною рисою моделі його художнього мислення. Між чорним і білим виображується вся людська екзистенція, впорядковується простір і триває час. Лінія й пляма увиразнюють драматичність зв’язків між знаками й сенсами. Площина графічного аркуша стає площиною розмислів і віднайдень глибоких образів, які спонукають глядача до самозаглибленого споглядання й подолання меж узвичаєного «сюжетного» сприйняття мистецьких творів.

«Від пробудження ідеї до втілення, через полюсність чорного (всепоглинаючого) та білого (відкритого) кольорів, осмислюючи природу абстрактних складових ліній і плям, формується асоціативний пласт закодованої інформації, що веде до складної системи часу й надчасу генної пам’яті… Безкінечність абсолютної творчості полягає у відсутності емоційної, почуттєвої чи часово-просторової приналежності. Тоді відбувається маніпуляція питаннями взаємозв’язку мікрокосмосу з макрокосмосом, розкриваючи основну силу думки та провокуючи нас на одночасний тристоронній рух у минувшину, сьогодення і будущину», – зазначає Віталій Правдицький.

Виставка триватиме до 8 жовтня.