Про нас

«Магдебурзьке право» – це аналітично-інформаційний проект, зосереджений на векторі «людина – місто – держава». Він корелює з діяльністю однойменного фонду, створеного у 1998 році за ініціативою Михайла Поживанова. Фонд муніципальних реформ «Магдебурзьке право» – неприбуткова недержавна організація, профіль діяльності котрої пов’язаний із відродженням й впровадженням місцевого самоуправління.

Своїм головним завданням фонд бачить просвітницьку та практичну роботу – ознайомлення соціуму з азами самоврядування, принципи якого закладалися в містах середньовічної Європи й знаменували собою відхід від одноосібної влади феодала до колективного управління виборним органом. Інша мета Фонду полягає у напрацюванні пропозицій до законодавчої бази, котрі дозволили б сучасним українським містам вийти на новий рівень самоорганізації життя, відчути себе фінансово незалежними, автономними в ухваленні рішень, такими, що міцно стоять на ногах і є самодостатніми одиницями держави.

Усі зазначені прагнення відображено в матеріалах сайту; крім того, в них висвітлено проблеми, що є типовими для українських міст: недостатність місцевих бюджетів, невизначеність розподілу компетенцій і ресурсів між владою різних рівнів, кризовий стан комунального господарства, а також – екологічні та інфраструктурні біди, хаотична забудова тощо. Однак «Магдебурзьке право» не лише акцентує на недоліках в управлінні містами – наш ресурс також пропонує шляхи вирішення проблем та алгоритм уникнення їх у подальшому. Ми моніторимо всі значимі події, дотичні до сучасної урбаністики, та пропонуємо аналітику на перераховані вище теми. Це робить наш проект значимою ланкою в процесі децентралізації, котра триває нині в Україні.