22 березня о 10:15

Де в Києві найкомфортніше жити

Більше 15,5 тис. киян оцінювали в січні 2019 р. своє місце проживання за 5-бальною шкалою, виходячи з критеріїв безпеки, чистоти, інфраструктури, транспортної розв’язки і якості життя.

kyiv.ridna.ua

Рейтинг районів Києва

1. Оболонський – 3,3

2. Голосіївський – 3,25

3. Дарницький – 3,24

4. Дніпровський – 3,23

5. Деснянський – 3.19

6. Печерський – 3.15

7. Солом’янський – 3.148

8. Шевченківський – 3.142

9. Подільський – 3.13

10. Святошинський – 3.1

Безпека

За рейтингом оцінок безпеки Оболонь розмістилася на 5 місці. Найбільш захищеними кияни відчувають себе на Печерську. А якщо говорити про пізнє повернення, найкомфортніше брести в сторону будинку вночі, коли ти з Голосіївського.

Місцевим жителям запропонували відповісти на питання, що необхідно змінити на території районів, щоб відчувати себе в цілковитій безпеці. Так, мешканці Голосіївського та Оболонського хочуть більше ліхтарів. Жителі Шевченківського та Солом’янського пропонують посилити патрулювання території, встановити додаткові джерела освітлення і відеоспостереження, а також закрити «наливайки». На Подолі для безпеки радять залишатися в межах свого району. Щоб підвищити рівень комфорту на Троєщині, місцеві рекомендують молитися Богу і брати з собою ліхтарик. Крім цього, в районі стоїть посилити піший патруль і закрити пункти вторсировини.

Чистота

Найчистіший, на думку респондентів, Голосіївський район, а слідом за ним із відривом в 0,1 бала – Деснянський. Оцінки вище, ніж в інших місцевостях, Троєщина отримала за чисте повітря і водні об’єкти, а також роботу комунальних служб.

Жителі рекомендували, щоб в Голосіївському почистили озера. На Дарниці ж інша проблема – киян турбує сміттєспалювальний завод на Вирлиці. На Троєщині пропонують вжити заходів стосовно Деснянської ТЕС. У Дніпровському районі вважають, що проблема з чистотою в більшій мірі на Славутичі через приватний сектор і відсутності достатньої кількості баків. Жителі рекомендують мінімізувати кількість промислових об’єктів і збільшити штат двірників, оскільки прибирання, на думку жителів, відбувається рідко.

На Печерську, схоже, все добре. Рекомендації місцевих жителів в основному налічували кілька дій – розслабитися, пити чай і не смітити. У Святошинському та Солом’янському районах місцеві пропонують прибрати МАФи. Жителі Шевченківського поскаржилися, що на Бессарабці найбрудніше повітря. Для вжиття заходів, на їхню думку, потрібно також провести прибирання стадіону «Старт».

 

Інфраструктура

Найбільш зручна в плані інфраструктури – Оболонь. Для більшого комфорту тут потрібно перестати будувати торгово-розважальні центри. А в іншому все добре. «Карл, це Оболонь. Тут як на Манхеттені, можна прожити життя й не в’їжджати в центр Києва … тут є все », – коментують місцеві жителі.

У Голосіївському районі необхідні гіпермаркет і дитячі майданчики. На Троєщині дуже хочуть культурно збагачуватися. Більшість респондентів Деснянського району написали, що для комфортного життя тут потрібні театри, кінотеатри і музеї.

Жителі Подолу розділилися на два типи – ті, хто живе поблизу Контрактової і на Виноградарі. Другим для комфортного життя не вистачає метро і «Пузатої хати» – це були два найпопулярніших варіанти серед респондентів. Також жителі Подолу вважають, що торговельні центри розподілилися по Києву нерівномірно і в районі явно потрібен хоча б один такий. Найчастіше пропонували побудувати ТРЦ на проспекті Порика.

Хто живе на Печерську, мріє хіба що про «Телепорт у Маямі». Серед інших варіантів абонементи в Ботанічний сад ім. Гришка для жителів району.

У Святошинському все стабільно – на будь-яке питання люди відповідають, що потрібно прибрати «наливайки» і МАФи. А ще їм не вистачає басейнів. Солом’янський, на думку жителів, потребує кінотеатри і кафе. Закладів по району вкрай не вистачає, є тільки невеликі кав’ярні.

Транспортна інфраструктура

Оболонь стала лідером за оцінками і в цьому питанні. Жителі Троєщини і Виноградаря нарікали, що немає метро. Респонденти опитування стверджують, в Дніпровському районі проблема переважно з громадським транспортом. Складно добиратися на Почайну. Зате на Печерську не скаржаться: просять більше парковок і пропонують впровадити антигравітаційні дошки, літаки і літаючий транспорт.

У Святошинському для поліпшення інфраструктури пропонують «не класти асфальт в калюжу» і зробити побільше велодоріжок. У Солом’янському хочуть, щоб відремонтували Шулявський міст і дозволили питання незручною розв’язки. У Шевченківському районі потрібно покращувати велосипедну інфраструктуру.

 

Якість життя

За цим критерієм Оболонь на другому місці після Голосіївського району. Голосіївський люблять за зелені зони, парки, ліси і мінімальну кількість шуму. Дарницький – компромісний у плані співвідношення ціна/якість і відстані від центру. До того ж тут багато молоді. На Троєщині зручно гуляти з дітьми, велосипедами і собаками. Також відзначають, що в Деснянському районі недорога оренда нерухомості.

Жити в Дніпровському вважали за краще ті, у кого в пріоритеті низька вартість житла. Це стосується як оренди, так і покупки. Багато хто любить район за парк «Перемога». На Святошино живуть через зручне розташування садків і шкіл. Сім’ям тут комфортно, а ціни на житло прийнятні. Деякі респонденти отримали квартиру від заводу/фабрики ще за часів СРСР. Солом’янський влаштовує, тому що не шумно. Шевченківський подобається жителям через зелені зони і архітектурні пам’ятки.

Більшість киян, які проживають у своєму районі, не змінювали б місце проживання навіть якби можна було оселитися в абсолютно будь-якому куточку столиці. Не так категоричні тільки жителі Троєщини, 26% переїхали б на Оболонь. А топ-3 районів, куди б перебралися кияни за можливістю, виглядають так: Оболонь, Печерськ і Голосіївський.

Джерело: lenta.ua