Більше 15,5 тис. киян оцінювали в січні 2019 р. своє місце проживання за 5-бальною шкалою, виходячи з критеріїв безпеки, чистоти, інфраструктури, транспортної розв’язки і якості життя.
kyiv.ridna.ua
1. Оболонський – 3,3
2. Голосіївський – 3,25
3. Дарницький – 3,24
4. Дніпровський – 3,23
5. Деснянський – 3.19
6. Печерський – 3.15
7. Солом’янський – 3.148
8. Шевченківський – 3.142
9. Подільський – 3.13
10. Святошинський – 3.1
За рейтингом оцінок безпеки Оболонь розмістилася на 5 місці. Найбільш захищеними кияни відчувають себе на Печерську. А якщо говорити про пізнє повернення, найкомфортніше брести в сторону будинку вночі, коли ти з Голосіївського.
Місцевим жителям запропонували відповісти на питання, що необхідно змінити на території районів, щоб відчувати себе в цілковитій безпеці. Так, мешканці Голосіївського та Оболонського хочуть більше ліхтарів. Жителі Шевченківського та Солом’янського пропонують посилити патрулювання території, встановити додаткові джерела освітлення і відеоспостереження, а також закрити «наливайки». На Подолі для безпеки радять залишатися в межах свого району. Щоб підвищити рівень комфорту на Троєщині, місцеві рекомендують молитися Богу і брати з собою ліхтарик. Крім цього, в районі стоїть посилити піший патруль і закрити пункти вторсировини.
Найчистіший, на думку респондентів, Голосіївський район, а слідом за ним із відривом в 0,1 бала – Деснянський. Оцінки вище, ніж в інших місцевостях, Троєщина отримала за чисте повітря і водні об’єкти, а також роботу комунальних служб.
Жителі рекомендували, щоб в Голосіївському почистили озера. На Дарниці ж інша проблема – киян турбує сміттєспалювальний завод на Вирлиці. На Троєщині пропонують вжити заходів стосовно Деснянської ТЕС. У Дніпровському районі вважають, що проблема з чистотою в більшій мірі на Славутичі через приватний сектор і відсутності достатньої кількості баків. Жителі рекомендують мінімізувати кількість промислових об’єктів і збільшити штат двірників, оскільки прибирання, на думку жителів, відбувається рідко.
На Печерську, схоже, все добре. Рекомендації місцевих жителів в основному налічували кілька дій – розслабитися, пити чай і не смітити. У Святошинському та Солом’янському районах місцеві пропонують прибрати МАФи. Жителі Шевченківського поскаржилися, що на Бессарабці найбрудніше повітря. Для вжиття заходів, на їхню думку, потрібно також провести прибирання стадіону «Старт».
Найбільш зручна в плані інфраструктури – Оболонь. Для більшого комфорту тут потрібно перестати будувати торгово-розважальні центри. А в іншому все добре. «Карл, це Оболонь. Тут як на Манхеттені, можна прожити життя й не в’їжджати в центр Києва … тут є все », – коментують місцеві жителі.
У Голосіївському районі необхідні гіпермаркет і дитячі майданчики. На Троєщині дуже хочуть культурно збагачуватися. Більшість респондентів Деснянського району написали, що для комфортного життя тут потрібні театри, кінотеатри і музеї.
Жителі Подолу розділилися на два типи – ті, хто живе поблизу Контрактової і на Виноградарі. Другим для комфортного життя не вистачає метро і «Пузатої хати» – це були два найпопулярніших варіанти серед респондентів. Також жителі Подолу вважають, що торговельні центри розподілилися по Києву нерівномірно і в районі явно потрібен хоча б один такий. Найчастіше пропонували побудувати ТРЦ на проспекті Порика.
Хто живе на Печерську, мріє хіба що про «Телепорт у Маямі». Серед інших варіантів абонементи в Ботанічний сад ім. Гришка для жителів району.
У Святошинському все стабільно – на будь-яке питання люди відповідають, що потрібно прибрати «наливайки» і МАФи. А ще їм не вистачає басейнів. Солом’янський, на думку жителів, потребує кінотеатри і кафе. Закладів по району вкрай не вистачає, є тільки невеликі кав’ярні.
Оболонь стала лідером за оцінками і в цьому питанні. Жителі Троєщини і Виноградаря нарікали, що немає метро. Респонденти опитування стверджують, в Дніпровському районі проблема переважно з громадським транспортом. Складно добиратися на Почайну. Зате на Печерську не скаржаться: просять більше парковок і пропонують впровадити антигравітаційні дошки, літаки і літаючий транспорт.
У Святошинському для поліпшення інфраструктури пропонують «не класти асфальт в калюжу» і зробити побільше велодоріжок. У Солом’янському хочуть, щоб відремонтували Шулявський міст і дозволили питання незручною розв’язки. У Шевченківському районі потрібно покращувати велосипедну інфраструктуру.
За цим критерієм Оболонь на другому місці після Голосіївського району. Голосіївський люблять за зелені зони, парки, ліси і мінімальну кількість шуму. Дарницький – компромісний у плані співвідношення ціна/якість і відстані від центру. До того ж тут багато молоді. На Троєщині зручно гуляти з дітьми, велосипедами і собаками. Також відзначають, що в Деснянському районі недорога оренда нерухомості.
Жити в Дніпровському вважали за краще ті, у кого в пріоритеті низька вартість житла. Це стосується як оренди, так і покупки. Багато хто любить район за парк «Перемога». На Святошино живуть через зручне розташування садків і шкіл. Сім’ям тут комфортно, а ціни на житло прийнятні. Деякі респонденти отримали квартиру від заводу/фабрики ще за часів СРСР. Солом’янський влаштовує, тому що не шумно. Шевченківський подобається жителям через зелені зони і архітектурні пам’ятки.
Більшість киян, які проживають у своєму районі, не змінювали б місце проживання навіть якби можна було оселитися в абсолютно будь-якому куточку столиці. Не так категоричні тільки жителі Троєщини, 26% переїхали б на Оболонь. А топ-3 районів, куди б перебралися кияни за можливістю, виглядають так: Оболонь, Печерськ і Голосіївський.