День матері в Україні та багатьох країнах світу відзначають у другу неділю травня. Таким чином, День матері 2019 святкуватимуть 12 травня.
andriyivska-tserkva.kiev.ua
Міжнародний день матері
День матері – міжнародне свято на честь матерів. Відзначається щорічно в другу неділю травня в багатьох країнах Європи, Африки, Північної й Південної Америки, Австралії, Китаї та Японії. Джерела святкування Дня матері, можливо, слід шукати у святах весни, які жителі античної Греції присвячували Реї, матері великого бога Зевса. Починаючи з 1600 року, в Англії з’явилася традиція святкування Материнської неділі. У цей день, який припадав на четверту неділю Посту, вшановували матерів. А ще в цей день не можна було працювати, потрібно було обов’язково відвідати батьків.
У 1907 році молода американка Анна Джервіс із Західної Вірджинії виступила з ініціативою вшанування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно пішла з життя. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. Її старання увінчалися успіхом – у 1910 році штат Вірджинія першим визнав День матері як офіційне свято. У 1912 році була створена Міжнародна асоціація Дня матері з метою поширення свідомого святкування цього дня. З 1914 року це свято отримало офіційний статус в США. Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 85 країн (серед них – Бахрейн, Гонконг, Індія, Малайзія, Мексика, Нікарагуа, Об’єднані Арабські Емірати, Оман, Пакистан, Катар, Саудівська Аравія, Сингапур, Австралія, Україна, Естонія та ін.), а ще понад тридцять відзначають свято в інші дні.
День матері в Україні
Шанування жінки-матері в Україні є давньою традицією, її завжди оспівували як берегиню сім’ї, роду й народу. Пізніше це шанування посилилося поклонінням Божій Матері – заступниці та покровительці всіх українців, а в подальшому – любов’ю до матері-України. Але 1939 року радянська влада заборонила святкування Дня матері. Вже в незалежній Україні законодавчо святкування Дня матері було встановлено в 1999 році, у зв’язку з чим давня традиція святкування Дня матері набула нового звучання.
list.in.ua
День матері: що заведено робити й як вітати
У цей день заведено поздоровляти матерів і вагітних жінок. В День матері діти намагаються зробити хоча б невеликий сюрприз своїм мамам. Наприклад, це символічні подарунки та квіти.
В Італії, наприклад, подарунок містить ще й випічку. Британці ж у цей день випікають кекси, а крім квітів дарують шоколад.
У США та Австралії існує традиція носити в цей день на одязі квітку гвоздики. Причому колір має значення: кольорова гвоздика говорить про те, що мати особи жива, а білі квіти приколюють до одягу в пам’ять про померлих матерів. При цьому, в Австралії на офіційному рівні не святкують День матері. Але люди все одно вшановують своїх матерів, дарують їм квіти й маленькі подарунки.
Японці намагалися ввести подібне свято ще в 1931 році. Тоді вони пов’язали День матері з днем народження імператриці. Але довше одного року традиція не протрималася. Зараз вони, як більшість країн світу, дарують матерям квіти у другу неділю травня.
У Мексиці на День матері в католицьких церквах на месах обов’язково співають особливу пісню: “Las mañanitas”. Після чого влаштовують святкові обіди.
В Австрії у другу неділю травня у всіх ресторанах з’являється особливе меню для мам.
В Україні в цей день діти традиційно дарують квіти, цукерки, листівки, вироби, зроблені своїми руками, і присвячують матерям вірші або пісні. Квіти, невеликі подарунки, листівки та побажання – все це стало атрибутами святкування Дня матері в Україні. Але пам’ятайте, що найголовніше в це свято – ваша любов і увага!