Warning: include_once(/home/mdporgua/domains/mdp.org.ua/public_html/wp-content/themes/mdp/inc/includes/post-meta.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/mdporgua/domains/mdp.org.ua/public_html/wp-content/themes/mdp/inc/more_fields.php on line 5

Warning: include_once(): Failed opening '/home/mdporgua/domains/mdp.org.ua/public_html/wp-content/themes/mdp/inc/includes/post-meta.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php71cgi/lib/php') in /home/mdporgua/domains/mdp.org.ua/public_html/wp-content/themes/mdp/inc/more_fields.php on line 5
«Державник» – книга про Олександра Омельченка / Магдебурзьке право
12 березня о 17:40

«Державник» – книга про Олександра Омельченка

Книга Олександра Михайлюти «Державник» (Кам’янець-Подільський: ТОВ «Друкарня «Рута», 2018. – 320 с., іл.) присвячена неординарній особистості – Олександрові Омельченку, якого кияни знали й знають як умілого організатора й дбайливого господарника. Видання побачило світ за сприяння голови ГО «Фонд муніципальних реформ «Магдебурзьке право» Михайла Поживанова.

«…Люди недарма називали його батьком Києва. Адже внесок Омельченка в розвиток головного міста держави – величезний. Мужністю (влучнішого слова не добереш) було саме його рішення взятися за штурвал корабля, який уже тонув.  А надворі, завважте, стояли «лихі дев’яності» – панування криміналітету в усіх сферах, жорстокий переділ власності, повне свавілля, розбалансованість виконавчих структур.

Міць у нього – від природи, від селянської хліборобської родини, дар управлінця – від Бога. При цьому для Олександра Олександровича чужі такі поняття, як зазнайство, зверхність, жага наживи, котра вразила багатьох посадовців високого рангу і унеможливила справжні швидкі й наступальні ринкові реформи. Він – чудовий організатор, адже здолав усі щаблі зростання як інженер, як керівник виробничих підрозділів – від майстра Будівельно-монтажного управління до головного інженера Головкиївміськбуду. Причому він сам пройшов нелегку школу і потім передавав безкорисливо свої знання і досвід молодшим, менш досвідченим.

Один лише промовистий факт: практично щоранку Сан Санович одягав робочі чоботи, каску монтажника і навідувався на один або кілька будівельних майданчиків. Це неабияк стимулювало до дії і виконробів, і начальників трестів. І всі знали, що за добру роботу буде премія, нагорода, подяка, а за погану – відповідне стягнення»,  – зазначає у вступному слові до книги Михайло Поживанов.