21 січня о 09:31

Як відбуватиметься інтронізація Епіфанія

Інтронізація предстоятеля автокефальної помісної православної церкви в Україні відбудеться 3 лютого.

glavcom.ua

Під час об’єднавчого собору 15 грудня предстоятелем Православної церкви України обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія. І саме він 6 січня отримав томос про автокефалію православної церкви України з рук Вселенського патріарха Варфоломія. Цей документ видається один раз і є основою існування церкви.

Інтронізація – церемонія входження на престол та офіційний початок виконання обов’язків предстоятеля. Вона проходить у формі публічного богослужіння, під час якого новообраного предстоятеля зводять на кафедру. Церемонія відбудеться під час Божественної літургії у соборі Святої Софії Київської, на 40-й день народження Епіфанія.

Російська православна церква різко засуджує надання автокефалії українській церкві і ще 15 жовтня розірвала церковне спілкування з Вселенським патріархатом. А в УПЦ Московського патріархату дії Вселенського патріарха Варфоломія назвали “грубим порушенням наріжних принципів буття церкви”.

Як пояснив архієпископ Даниїл Памфільський: “Інтронізація – це входження на престол, офіційний початок виконання обов’язків. Це все згідно зі слов’янською традицією. Владика Епіфаній вже отримав жезл від патріарха і є чинним митрополитом ПЦУ”.

Архієпископ Даниїл прогнозує, що на церемонії будуть гості з Константинополя та ієрархи з діаспори. “Внутрішньо ПЦУ зробить своє власне офіційне формальне богослужіння, коли митрополит сяде на престол митрополичий, проголосить проповідь до людей. Це таке маленьке духовне святкування відбудеться. Коли відбудеться – справа церкви України. Це буде молитовна та євхаристійна процедура, на яку з’їдуться гості”, – розповів він.

Релігійний експерт Людмила Филипович вважає церемонію інтронізації достатньо технічною процедурою. Фактично це стане актом визнання та закріплення посади за Епіфанієм. “Це остаточне визнання за Епіфанієм його предстоятельства в Православній церкві України. Це елемент міжнародних взаємин, в межах православних церков. Там присутні не лише представники церков, а й влади, в церемонії візьмуть участь дипломати та представники посольств”, – пояснила експерт.

Джерело: BBC

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.