06 червня о 13:42

Хто й навіщо топить у фейках партію Ігоря Смешка

Михайло Поживанов
Громадський та політичний діяч

Будь-яка виборча кампанія завжди супроводжується великою кількістю брехливої ​​інформації, що вкидається конкурентами один проти одного. І політичні баталії в Україні ніколи не були винятком. Однак, після завершення президентської кампанії й різкого старту парламентських перегонів, із загального ряду виділяється одна політична сила, яка більше за інших опиняється під прицілом любителів накидати фейки. Мова йде про партію Ігоря Смешка “Сила і Честь”, яка за останні дні опинилася буквально у вирі фейків та інформаційних атак. До речі, вже відчув і на собі – кампанія з чорного піару настільки масштабна, що зачіпає будь-яку особу, котра має публічну позицію та сміливість відстоювати свої переконання. Чому так відбувається, що зі вкинутої інформації правда, а що – ні, хто за всім цим процесом стоїть, ми зараз і спробуємо розібратися.

argumentua.com

Нещодавно на каналі “112 Україна” вибухнув скандал, коли його команду покинула головний редактор інтернет-видання “Гордон” Олеся Бацман, яку не влаштувала політика каналу та поширення великої кількості фейкової інформації, в тому числі й про партію “Сила і Честь” Ігоря Смешка, яка нібито є проектом Віктора Медведчука.

Тоді ж з’явилася перша інформація, що юристи Ігоря Смешка готують судовий позов проти Віктора Медведчука і каналу “112 Україна”. На сьогоднішній день подробиць щодо цього позову немає, але відомо, що до Печерського районного суду Києва подано позов про захист честі й гідності проти каналу ICTV та Валентина Наливайченка, які так само не гребували поширенням фейків проти Смешка.

А буквально днями представниця вже телеканалу “1+1” Ольга Василевська заявила, що Ігор Смешко розпродає місця в партії по 3 мільйони доларів, а оптовим покупцям – знижка. При цьому так званим касиром цього розпродажу назвали Сацюка, а посередником при “викупах” Вадима Столара. Цю тему одразу ж підхопив ресурс наркодилера, як пишуть деякі видання, і “бізнесмена” Михайла Бродського – “Обозреватель”.

Однак є в цій загальній картині накидів червона нитка, яка об’єднує їх усі та веде через виконавців до замовника.

Наприклад, нещодавно колега Ольги Василевської по “1+1” Олександр Дубинський в продажу партійних місць звинувачував усіх підряд: і “Батьківщину” Юлії Тимошенко, і “Удар” Віталія Кличка, і “Опоблок” із Рабиновичем… Але, за дивним збігом обставин, тільки не кришталево чисту і цнотливу, молоду й перспективну партію “Слуга народу”. І, за словами саме Дубинського, Столар займався викупом місць і в цих партіях.

Інший дуже цікавий момент: інформаційні ресурси та інформаційні кілери, які задіяні в цій інформаційній хвилі, або пов’язані безпосередньо з Ігорем Коломойським, або дуже активно просувають Анатолія Гриценка. Той же “Обозреватель” займається цілеспрямованим цькуванням Ігоря Смешка як головного конкурента Гриценка.

І в тому, що відбувається, немає нічого дивного. Адже президентські вибори показали, що Ігор Смешко, будучи новачком у виборчих перегонах на посаду першої особи держави, без зусиль обійшов завсідника президентських ралі Анатолія Гриценка, який вічно пасе задніх. Водночас саме Гриценко і його люди входять у число особливо наближених до команди президента Володимира Зеленського.

Таким чином, до цілеспрямованого вкидання фейків проти Ігоря Смешка підключилася вся медійна машина Ігоря Коломойського, який намагається усунути основного конкурента політичної сили його чергового підопічного. В даному випадку Анатолія Гриценка, чия партія “Громадянська позиція”, в теорії проходження 5% бар’єру, повинна буде увійти в коаліцію зі “Слугою народу” Володимира Зеленського.

На сьогоднішній день щодо низки фейкових вкидів вже зробили заяви як лідер партії “Сила і Честь” Ігор Смешко, так і глава його виборчого штабу Дмитро Гордон. Але одна справа спростування, а зовсім інша – захист честі й гідності. І в цьому питанні Ігор Смешко стає одним із перших українських політиків, який у відповідь на фейки не виправдовується або ігнорує, а діє. Діє відповідно до прийнятої в усьому світі міжнародної практики – подає позови до суду.

Ользі Василевській приготуватися? Дуже навіть може бути.

Джерело: censor.net.ua