У сучасному світі люди, котрі піклуються про своє здоров’я, обирають активний спосіб життя, відвідуючи, приміром, спортзал. Не менш корисними можуть бути й масажні процедури.
Про масаж писали давні індуси й японці, про нього є згадки в історії Давнього Риму та Греції. А в Давньому Єгипті масаж став мистецтвом. Та тільки в ХІХ столітті прийоми лікувального масажу були систематизовані й описані. Це зробив лікар Генріх Лінг. На основі технік, узятих у китайців та греків, єгиптян і римлян, він створив у Швеції першу школу масажу.
Потренувавшись у фітнес-студії «Q-Fit» (вул. Глибочицька, 32-В), ми завітали до масажного кабінету, що знаходиться поруч. Владислав Бортник, спеціаліст із 7-річним стажем, розповів про користь і специфіку масажу.
– Зараз масажні процедури набувають усе більшої популярності, особливо в мегаполісах…
– Темп великого міста, погана екологія, стреси – при цьому людині важко зберегти рівновагу. Масаж може стати гарним релаксантом і антидепресантом. До того ж сучасна людина – «людина сидяча»: такою її зробили розвиток індустрії комфорту, доступність транспортних засобів, можливість бути в курсі всіх подій, не виходячи з дому. Та ще в давнину говорили, що життя – це рух. І якщо його недостатньо, з’являються неврози й депресії, погіршується загальний стан організму, що може призвести до серйозних захворювань. Тож не варто нехтувати здоров’ям – займайтеся фізкультурою й спортом, більше рухайтеся. Ходіть, приміром, на масажні процедури – це приємне лікування всього організму.
– Тобто масаж корисний, безпечний і підходить усім?
– Треба зважати на особисті уподобання – в кожної людини особливе тактильне сприйняття. Що подобається одному, може не подобатися іншому… Безумовно, варто передусім проконсультуватися в сімейного лікаря – масаж протипоказаний, приміром, людям із певними серцево-судинними і шкірними захворюваннями. З іншого боку, лікар може призначити масаж як обов’язкову процедуру в комплексному лікуванні, наприклад, захворювань опорно-рухового апарату, нервової системи.
Варто зважати й на кваліфікацію масажиста: одна річ – людина закінчила 3-місячні курси, зовсім інша – ґрунтовна освіта, практика, чуття, інтуїція. Я вже не кажу про псевдоспеціалістів без сертифікатів, який можуть запропонувати послуги сумнівної якості.
– Кажуть, що хороший масажист має бути ще й добрим психологом.
– Людина – тонкий організм. Тому масажист має бути й психологом, і, за великим рахунком, терапевтом, ортопедом, педіатром. До речі, користь дитячого масажу – незаперечна, це відмінний і безпечний спосіб зміцнення здоров’я малюка.
– Які види масажу користуються найбільшою популярністю?
– Є різні види: гігієнічний, косметичний, лікувальний, спортивний. Зазвичай спеціаліст їх поєднує. Так само є набір масажних прийомів, кожен із яких виконує своє функціональне призначення. Тож звертайтеся – я добираю індивідуальну методу до кожного клієнта.
Зараз у моєму кабінеті найпопулярніші зараз антицелюлітний, лімфодренажний, медовий масажі. Такий вибір зрозумілий, бо більшість клієнтів – жінки, котрі ретельніше піклуються про свою красу й здоров’я. Чоловіків значно менше, але й їм варто приділяти увагу власному самопочуттю.
– Ви спеціально обрали таку локацію, коли масажний кабінет сусідить із фітнес-студією?
– Це поширена практика. Клієнт має змогу отримати ширший комплекс оздоровчих послуг, зосереджених в одному місці. І не треба витрачати зайвий час на дорогу…
– Принагідно ми натрапили на цитату вченого І.Саркізова-Серазіні, що люди давно вже мали б поставити пам’ятник рукам масажиста…
– Безперечно! Цікаво було б на нього подивитися (посміхається). Масаж у лікуванні за всіх часів відігравав величезну роль і допоміг багатьом людям, тож переоцінити його користь неможливо. Завітайте до масажного кабінету – переконаєтеся самі!