30 січня о 09:30

У галереї «АВС-арт» відкрилася виставка «Camera lucida»

Під патронатом голови ГО «Фонд муніципальних реформ «Магдебурзьке право» Михайла Поживанова 29 січня в київській галереї «АВС-арт» відкрилася виставка Андрія Гуренка. Живопис і графіка автора здивували поціновувачів несподіваним для сучасного мистецтва художнім підходом.

avs-art.com.ua

Андрій Гуренко, на відміну від багатьох сучасних мистців, не працює серіями – його художня оповідь продовжується роками, трансформуючись, варіюючись у деталях, але зберігаючи первинну матрицю. Таке бачення подібне до міфологічної картини світу: оповідь триває, незалежно від часу; імена героїв змінюються, але їх поведінкові моделі лишаються впізнаваними; рівень сприйняття залежить від реципієнта зокрема і від культурно-історичної епохи загалом.

Цей підхід може надати необмежений простір візуальних змістів для уважного глядача, не заангажованого супровідними пояснювальними текстами на кшталт «що саме хотів сказати автор».

avs-art.com.ua

Наразі автор і далі говорить, і далі творить свій метанаратив. Нова виставка Андрія Гуренка – це новий розділ до авторської міфології, частково візуалізованої в його попередніх проектах.

Буквально camera lucida (лат. світла кімната) – оптичний прилад, у якому промені світла, проходячи крізь призму й відбиваючись у дзеркалі, встановленому під кутом, дають зображення предмета. В переносному сенсі камера-люцида – це й є художнє бачення. І коли «оптичні прилади» мистця і глядача резонують – зображення переходить із царини оптики в царину образотворення.

avs-art.com.ua

«Camera lucida для мене – це потужна метафора творчості. Бачення мистця й є такою особистою інстальованою камерою-люцидою. Відмінність полягає в наявності ще однієї складової – важко ідентифікованого масиву інформації, окрім власне зображення і об’єкта. Уява, внутрішній світ, художня оптика – неповний перелік назв, що вказують на лексичну невловимість, але водночас на присутність і необхідність цієї складової. Відгук, емоційна реакція, споглядання як виокремлений особистий перебіг часу – це прояви пробудження в глядача його власної внутрішньої камери-люциди, його внутрішнього художника. Якщо цей резонанс відбувається – зображення стає образом», – говорить Андрій Гуренко.

 

Виставка «Camera lucida» триватиме до 15 лютого.