24 квітня о 16:46

У галереї «АВС-арт» відкрилася виставка «Енігма»

Під патронатом голови ГО «Фонд муніципальних реформ «Магдебурзьке право» Михайла Поживанова 23  квітня в київській галереї «АВС-арт» відкрилася виставка львівської художниці Ніни Буряк. Ніна Буряк вперше представляє у столичному арт-просторі свої роботи. Її персональна виставка «Енігма» об’єднує живописні полотна 2017-2019 років.

avs-art.com.ua

Енігма – загадка в перекладі з грецької – вибрана як чільна назва виставки не випадково. Таїна, таємниця, загадковість присутні на глибинному рівні в кожній роботі авторки. Простір малярства Ніни Буряк має складну метафізичну природу. Про це, зокрема, свідчать і самі назви картин: «Спонтанний порядок», «Суб’єктивна голограма», «Пошук рівноваги», «Тяжіння вічності» та інші.

avs-art.com.ua

Абстрактне мистецтво, в системі якого й розвивається лінія живописних практик художниці, не має уніфікованої мотиваційної основи. За своєю природою воно глибоко індивідуальне, хоча й може культивуватися в руслі націлених формальних експериментів. Вектор абстрагувань Ніни Буряк визначився її попереднім творчим досвідом, у якому велике значення наділялося композиції, а також чиннику кольору.

Розвинута творча інтуїція сама скеровує її руку до тих чи інших пластичних структур. Тема конструюється «на ходу», під натиском екзистенції. Фактично це нагадує тактику записування певних емоційних станів, які важко передбачити заздалегідь. Лише в процесі живописання й знаходяться відповідні технічні прийоми, за допомогою яких досягається певна цілісність візуального образу. Нанесені на поверхню картини плями й лінії організовуються в структури, в семантиці яких проявляються естетичні смисли.

avs-art.com.ua

Спільне для картин Ніни Буряк – наявність питомої частки експресії як відлуння її світоглядної настанови. Інспірація чуттєвістю визначає тематично-смисловий діапазон абстракцій, їхнє ліричне спрямування. Модель безпредметного малярства художниці суто індивідуальна і визначається органічним зв’язком із порухами власної підсвідомості. Формалістичні опції в її мисленні вже виробилися у своєрідну абетку, з якої конструюється фабулярність живописних композицій.

Виставка «Енігма» триватиме до 17 травня.