14 березня о 16:17

У галереї «АВС-арт» відкрилася виставка «Nullus»

Під патронатом голови ГО «Фонд муніципальних реформ «Магдебурзьке право» Михайла Поживанова 13 березня в київській галереї «АВС-арт» відкрилася виставка Миколи Молчана. Львівський художник привіз до Києва живопис, графіку, скульптуру й паперову архітектуру, об’єднані під назвою «Nullus» («Нуль»).

avs-art.com.ua

Художник вперше масштабно представляється в столичному мистецькому просторі. Його роботи спонукають не лише до споглядання, а й до глибоких роздумів.

«Представлена збірка мистецьких творів – результат тривалої праці. Від кропіткої дослідницької практики, що має зв’язок із завданнями мистецтва минулих століть, до пошуку власного виразу в сучасному світі.

avs-art.com.ua

Характерна риса, що об’єднує різні періоди творчості, – аналітична складова, а саме спроба збагнути пластику природної форми. Часто це були винятково завдання дизайну. Проте останній цикл робіт «Вершники апокаліпсису» – то реакція на бездумно владне господарювання людини в планетарному діапазоні. З тривогою мислилося про те, що, можливо, саме зараз той момент, та точка біфуркації, коли природа вже буде не в стані самовідновлюватися. Так виникла загальна назва експозиційного проекту. Тож такі розмисли цілком виправдовують агресивну виразність останньої серії графічних аркушів. А оголені каркаси архітектурних макетів одночасно шукають красиву геометричну природу задуму, однак дають жорстку графіку тіней. Пошматована цілісна ідея тут – це знак апокаліптичних страхів і тривоги…», – зазначає Микола Молчан.

avs-art.com.ua

Виставка «Nullus» триватиме до 29 березня.